To: Rozdział 2 2019

It Chapter Two 2019

Big e46ae9c8 ce10 424a 8a97 d98cad43cfd9
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 06 wrz 2019 (2019-09-06)
  • Światowa premiera 26 sie 2019 (2019-08-26)
  • Gatunek Horror, Fantasy
  • Kraj USA, Kanada
  • Reżyseria Andy Muschietti
  • Scenariusz Gary Dauberman
  • Aktorzy Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. To: Rozdział 2 ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie To.

Recenzje

70

Ostatecznie film potrafi nieźle nas wystraszyć i widać, że jest to tytuł znacznie lepszy niż większość horrorów z 2019 roku. Jeśli jednak nastawiacie się na coś nadzwyczajnego, to będziecie musieli te oczekiwania zweryfikować.


70

Mix popkulutorowych przełamań klisz konwencjonalnych horrorów i ciągłość tej samej refleksji nad indywidualną definicją i personifikacją strachu. Frajerzy znowu się spotykają i nie jest frajersko.


70

"Rozdział 2" pozostaje przede wszystkim peanem na cześć dwóch fenomenów: dziecięcej przyjaźni oraz uzależnienia od popkultury. Ta druga oczywiście napędza pierwszą i pewnie dlatego u Muschiettiego wszystko to, co przydarzyło nam się w "wieku niewi...


60

"To: Rozdział 2" nie jest tak udanym filmem, jak jego poprzednik. Połączenie komedii i horroru do końca nie działa (śmiem twierdzić, że mimo potęgowanej w kolejnych scenach makabry dzieło Muschiettiego nie jest w ogóle straszne), a bohaterowie zda...


60

Może jest trochę za długi i przepełniony niepotrzebnymi scenami, może, może, może… Ale kurczę, mimo to film ostatecznie daje radę niezależnie od tej sporej dawki wad.


60

„To. Rozdział 2” nie sprawdza się najlepiej, nieco rozczarowuje jako kontynuacja pierwszego filmu, ale nie jest kompletną porażką i stratą czasu. Może kingofile powinni poczekać na dłuższą wersję?


60

Dwójka to inny film, jednakże inny nie w dobrym tego słowa znaczeniu. To film półkę lub nawet dwie gorszy.


Proszę czekać…