Letnie popołudnie 2019

2019

Big 4f3c8601 6d05 4575 be66 8562cdc680d4
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 30 sie 2019 (2019-08-30)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Youssef Ouarrak
  • Aktorzy Maria Pawłowska, Anna Moskal, Judyta Turan

"Letnie popołudnie" to fim o młodych kobietach, które chcą być wolne, niezależne i pragną same decydować o swoim życiu. Jednak przede wszystkim to film o ogromnej potrzebie akceptacji oraz tolerancji, której brak może doprowadzić do tragedii. Laura kończy dziś 25 lat. Z tej okazji gasi świeczki na torcie - na cmentarzu, przy grobie zmarłego ojca. To taka mała nietypowa tradycja. Tak samo jak rodzinna kolacja w domu jej matki Zuzanny, w której dziewczyna niechętnie bierze udział. Relacje między kobietami są napięte, od kiedy Laura zamieszkała ze swoją dziewczyną, Anielą. Matka, pomimo starań, nie potrafi zaakceptować tego związku. Sytuacji nie poprawia również decyzja córki o rzuceniu studiów na rzecz pracy makijażystki. Gdy w trakcie kolacji po raz kolejny dochodzi do kłótni, Laura postanawia jak najszybciej wrócić do ukochanej i wspólnie z nią celebrować swoje święto. Nie ma pojęcia, że to jedno letnie popołudnie zmieni całe jej życie.

Recenzje

60

Finał „Letniego popołudnia” to popis prostackiej i taniej symboliki, ale jeżeli przymkniemy oko na to, co dzieje się w ostatnich minutach, to otrzymamy spójną i prawdziwą relację z walki o własne racje oraz próbę przełamania rzeczywistości.


30

Temat kobieco-kobiecej miłości w polskim kinie od dawna czeka na poważne potraktowanie i solidne wykonanie. I jakimś cudem doczekać się nie może.


60

Eksperyment wizualny, ale również próba zbudowania w narracji paradokumentalnej, bez zero-jedynkowej dramy historii o wyzwaniach komunikacji z rodziną. Pozorne i przekorne to Letnie popołudnie.


Proszę czekać…