Świat w ogniu 2019

Angel Has Fallen 2019

Big 6a34e12d 2aa9 45af b5ae 9f1ac38d2dea
40
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
2
  • Polska premiera 23 sie 2019 (2019-08-23)
  • Światowa premiera 20 sie 2019 (2019-08-20)
  • Gatunek Akcja, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Ric Roman Waugh
  • Scenariusz Matt Cook, Robert Mark Kamen
  • Aktorzy Gerard Butler, Morgan Freeman, Piper Perabo

Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcieliby zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning. Ścigany przez wszystkie służby, musi udowodnić swoją niewinność i udaremnić kolejny decydujący atak. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest dawno niewidziany ojciec, unikający cywilizacji były żołnierz, który wciąż wiele mógłby swojego syna nauczyć.

Recenzje

50

Twórcy "Świata w ogniu" nie silą się na oryginalność. Liczą, że swojskość formuły sprawi, że fani tego rodzaju rozrywki po prostu spędzą dobrze dwie godziny, relaksując się przy dźwiękach wystrzałów i eksplozji.


50

Co tu dużo mówić, jest to film dający rozrywkę. Wstydliwą, ale jednak rozrywkę. Sceny akcji są nakręcone i zmontowane nieźle i najzwyczajniej świecie są satysfakcjonujące.


30

"Świat w ogniu" strawił doszczętnie ogień najgorszej filmowej przeciętności i nawet Gerard Butler nie jest w stanie tego ugasić.


30

Film Waugha przypomina produkcję, która winna ukazać się od razu na VoD, ewentualnie pojawiać się w nocnym paśmie telewizyjnym między wczesnym i późnym Seagalem.


Proszę czekać…