Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw 2019

Fast & Furious presents: Hobbs & Shaw 2019

Big 6dae5d4e c171 4e06 ab24 e97738bf6479
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 sie 2019 (2019-08-02)
  • Światowa premiera 13 lip 2019 (2019-07-13)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria David Leitch
  • Scenariusz Drew Pearce
  • Aktorzy Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba

Od kiedy żyjący w zgodzie z prawem Hobbs (Johnson), lojalny agent Ochrony Służb Dyplomatycznych, oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii, dziś społeczny wyrzutek, Shaw (Statham), spotkali się w 2015 roku (Szybcy i wściekli 7), pozostają w nieustannej walce – na słowa i czyny (choć pewnie lepiej byłoby napisać: ciosy). Ale sytuacja zmienia się, gdy cyber-genetycznie ulepszony anarchista Brixton (Idris Elba) przejmuje kontrolę nad bronią biologiczną, która może zmieść z powierzchni Ziemi ludzkość. Wspólnie z nieustraszoną agentką MI6 (znana z The Crown Vanessa Kirby), która okazuje się siostrą Shawa, zajadli przeciwnicy muszą zjednoczyć się we wspólnej sprawie – by zniszczyć jedynego gościa, który jest gorszy niż oni dwaj.

Recenzje

75

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw są dokładnie tym filmem, jakiego każdy sie pewnie spodziewał – dającym masę funu, łamiącym kolejne granice kuriozum blockbusterem wprost idealnym na okres wakacji.


70

Film cierpi na zmarnowanego złoczyńcę, wymuszone epizody kilku znanych twarzy oraz miejscami naprawdę okropne CGI. Nie zmienia to jednak faktu, że w kinie bawiłem się świetnie. I chętnie pójdę na drugi seans.


60

"Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" to dobra rozrywka dla widza, który jest w stanie na dwie godziny wyłączyć myślenie logiczne i przestawić się w tryb rozrywkowy.


60

Wybuchowy mix wydaję się równocześnie mieścić w estetyce typowej dla soap opera. Brzmi niedorzecznie? No cóż… jak w przypadku wszystkich filmowych tasiemców-akcyjniaków, jedni pieją z zachwytu, a inni zaledwie wzruszają ramionami.


60

Kiedy skupiamy się na dwójce tytułowych rywali, kiedy radośnie między nimi iskrzy, wówczas "Hobbs i Shaw" działa. Johnson i Statham najlepsi są na krótkim dystansie: zarówno jeśli mowa o długości wypluwanych dowcipów, jak i o rozróbie w zwarciu.


60

Mający patent na kino akcji reżyser i świetnie dopasowane aktorskie trio to już wystarczająca siła napędowa, by ruszyć w dalszą podróż.


Proszę czekać…