W deszczowy dzień w Nowym Jorku 2019

A Rainy Day in New York 2019

Big c7135f22 13fd 44c0 9b28 aad40d3427d6
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
2
Negatywne
2
  • Polska premiera 26 lip 2019 (2019-07-26)
  • Światowa premiera 29 sie 2019 (2019-08-29)
  • Gatunek Komedia, Romans
  • Kraj USA
  • Reżyseria Woody Allen
  • Scenariusz Woody Allen
  • Aktorzy Timothée Chalamet, Selena Gomez, Elle Fanning

Gatsby (Timothée Chalamet) uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh (Elle Fanning) rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę.

Recenzje

80

W deszczowy dzień w Nowym Jorku intelekt twórcy lśni, jak gdyby świeciło słońce. Wycieczki po Europie nie dodają takich rumieńców Allenowi i głębi jego spojrzeniu, jak powrót do „siebie”.


80

W deszczowy dzień w Nowym Jorku toną w mokrych kałużach, długo po wyjściu z kina nosimy w sercu ciepłe, radosne płomienie słońca.


70

Najlepszy film Allena od lat, czyli swoisty list miłosny do młodości.


60

"W deszczowy dzień w Nowym Jorku" jest kolejną psychoanalityczną podróżą Allena do jądra neurozy. I choć w żadnym razie nie można go zaliczyć do grona najbardziej udanych dzieł reżysera, to spokojnie mogę go uznać za jego najlepszy film od czasu "...


60

Urokliwa sceneria i dobra gra aktorska ratuje "W deszczowy dzień w Nowym Jorku". Jeśli ktoś ma ochotę poświęcić 1,5 godziny na śledzenie losów naiwnego, nastoletniego związku, to polecamy wybrać się do kina.


40

„W deszczowy dzień w Nowym Jorku” wydatnie dowodzi, że nowojorczyk faktycznie powinien coraz poważniej zacząć myśleć o artystycznej emeryturze.


30

Widzowie nie straciliby dosłownie nic, gdyby "W deszczowy dzień..." nigdy nie trafił do dystrybucji. To nie jest dobre kino.


?

Lekka i bezpretensjonalna komedia romantyczna to nie szczyt możliwości reżysera, ale broni się błyskotliwością, humorem i świetnymi kreacjami aktorskimi.


Proszę czekać…