Król Lew 2019

The Lion King 2019

Big 6b566571 8f86 4307 ab94 0f6a432c695e
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
5
Negatywne
1
  • Polska premiera 19 lip 2019 (2019-07-19)
  • Światowa premiera 17 lip 2019 (2019-07-17)
  • Gatunek Animowany, Przygodowy, Komedia, Dramat, Familijny, Musical
  • Kraj USA
  • Reżyseria Jon Favreau
  • Scenariusz Jeff Nathanson
  • Aktorzy Chiwetel Ejiofor, John Oliver, James Earl Jones

Pośród afrykańskiej sawanny przychodzi na świat jej przyszły król. Mały Simba uwielbia swojego ojca, króla Mufasę. Jednak nie wszyscy są szczęśliwi z pojawienia się młodego lwiątka. Dawny następca tronu, Skaza, ma swoje plany dotyczące przyszłości Lwiej ziemi. W efekcie Simba opuszcza swoją rodzinę. Żyjąc na wygnaniu musi dorosnąć i, z pomocą zaskakującej dwójki przyjaciół, nauczyć się jak odebrać to, co jest mu należne.

Recenzje

80

Remake spełnia wszystkie swoje zadana. Przypomina dawny hit, ubiera go w nowe szaty i trafia w serca nowego pokolenia widzów, wzbudzając jednocześnie sentyment osób pamiętających pierwowzór.


70

Koniec końców chyba najbezpieczniej udać się na wersję z polskim napisami, w której słychać głosy Beyonce, Donalda Glovera czy Setha Rogena.


70

Nowa wersja "Króla lwa" łączy oszałamiającą wizualną wirtuozerię z odtwórczym fabularnym rzemiosłem, co finalnie składa się na zapierające dech w piersiach widowisko, któremu brakuje nieco emocji towarzyszących oryginałowi.


60

Cyfrowe zwierzęta oraz wyczarowany z pikseli świat flory wyglądają oczywiście niczym milion dolarów. Ekranowa iluzja ekosystemu jest tak doskonała, że chwilami człowiek zastanawia się, dlaczego poczynań bohaterów nie komentuje z offu królowa dokum...


60

To co zrobił Jon Favreau z błogosławieństwem Disneya to zwykła droga na skróty, wyglądająca na szybkie przepisanie pracy domowej na przerwie od zdolniejszego kolegi.


60

Król Lew to wciąż dobra zabawa, angażująca historią i zapierające dech w piersi efekty, pod względem emocjonalnym film nie oferuje zbyt wiele, a niektóre sceny dodane jako zapychacz dla rozciągnięcia filmu potrafią wywołać konsternację.


50

Film ten będzie dobrze pokazać za 20 lat w muzeum techniki. W każdej innej sytuacji lepiej wypadnie oryginał.


50

Mimo wszystko zdecydowanie wolę obejrzeć setny raz klasycznego „Króla Lwa” niż ponownie męczyć się na tym jakże nieudanym remake’u.


40

Niby idzie w parze z trendami mody, jest pięknie wystylizowany, prezentuje się niczym kolekcje z mediolańskich wybiegów, ale mimo wszystko brak mu magii i klimatu. Film wyreżyserowany przez Jona Favreau to zwykły remake.


?

Jedynym autentycznym problemem nowej wersji "Króla Lwa" jest istotny deficyt wdzięku, jaki oczarował nas w starej.


Proszę czekać…