Yesterday 2019/III

2019/III

Big baf8e5de c178 46bc 988f e477991ccecb
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 12 lip 2019 (2019-07-12)
  • Światowa premiera 04 maj 2019 (2019-05-04)
  • Gatunek Komedia, Fantasy, Muzyczny, Romans
  • Kraj Wielka Brytania, Rosja, Chiny
  • Reżyseria Danny Boyle
  • Aktorzy Himesh Patel, Lily James, Sophia Di Martino

Jeszcze wczoraj wszyscy znali Beatlesów. Dziś tylko Jack pamięta ich piosenki... Przed nami rock'n'rollowa komedia romantyczna o muzyce, marzeniach, przyjaźni i długiej krętej drodze, która wiedzie do miłości. Jack Malik (Himesh Patel) jest młodym piosenkarzem i twórcą piosenek. Tyle że choć od lat stara się zainteresować swoją twórczością kogokolwiek, wciąż nie osiągnął sukcesu. Nawet mimo niezwykłego wsparcia, jakie daje mu Ellie (Lily James), jego przyjaciółka z dzieciństwa. Aż nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, na krótką chwilę na Ziemi zapada ciemność, a Jack zostaje potrącony przez autobus. Kiedy budzi się ze śpiączki, szybko orientuje się, że The Beatles nigdy nie istnieli. Wykonując piosenki największego bandu w historii muzyki, Jack przy małym wsparciu Debry, amerykańskiej agentki (Kate McKinnon), staje się wkrótce światowym fenomenem - kimś, kogo znają wszyscy. Ale kiedy jego sława zatacza globalne kręgi, Jack ryzykuje utratę Ellie - kogoś, kto jako jedyny wierzył w niego od początku.

Recenzje

85

Jak na komedię romantyczną przystało jest sporo śmiechu i kilka wzruszeń. Całość dopełnia dobra muzyka.


70

Film Danny'ego Boyle'a ma wszelkie atuty, by podbić serca widzów i stać się wakacyjnym pewniakiem, a już na pewno najbardziej optymistycznym filmem tego lata.


70

"Yesterday" to jednak przede wszystkim baśń o miłości. W czasach, gdy za wyznaczniki sukcesu uważa się popularność, uznanie i fortunę, twórcy przypominają, że kluczem do szczęścia jest udane życie osobiste.


70

Jako komedia romantyczna dostajemy naprawdę dobry film, będący kilka półek wyżej od tego, co regularnie potrafią nam zaserwować polscy filmowcy.


60

Prosta historia miłosna, sporo humoru, lekka nuta nostalgii i muzyka grupy wszech czasów. "Yesterday" to niezła propozycja na wakacyjny wieczór w kinie.


50

Średnio udany feel-good movie, który od reszty odróżnia się tylko tym, że ma w zanadrzu piosenki Beatlesów.


40

Nie będzie się pamiętało, że Yesterday się wczoraj widziało. The Beatles nie fałszowało w przeciwieństwie do filmu.


?

Piosenki Beatlesów wciąż są znakomite, ale "Yesterday" Boyle'a nie sprawi, żeby nowe pokolenie rzuciło się do sklepów z płytami po klasyczne albumy czwórki z Liverpoolu.


Proszę czekać…