Spider-Man: Daleko od domu 2019

Spider-Man: Far from Home 2019

Big c842d872 ffd6 4ef9 982c ac7c47e3ee7f
74
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
8
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 lip 2019 (2019-07-05)
  • Światowa premiera 26 cze 2019 (2019-06-26)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria Jon Watts
  • Scenariusz Chris McKenna, Erik Sommers
  • Aktorzy Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal

Peter Parker powraca jako Spider-Man. Nasz superbohater z sąsiedztwa przyłącza się do swych najlepszych przyjaciół – Neda, MJ i reszty, by wspólnie wyruszyć na europejskie wakacje. A jednak plan porzucenia wcielenia Spider-Mana na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter – z wielkimi oporami – decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent.

Recenzje

90

Celem jest rozrywka – a tej „Spider-Man: Daleko od domu” dostarcza wystarczająco dużo, i to całej rodzinie.


85

To bezkompromisowy łamacz schematów, przepełniony dystansem do własnego rodowodu i dzięki temu wychodzący poza jego ramy.


80

"Spider-Man: Daleko od domu" to idealny film na początek wakacji. Udowadnia, że kino superbohaterskie nie zatrzymało się na "Końcu gry", a studio Marvela wciąż ma pomysł na swoich bohaterów.


80

Spider-Man: Daleko od domu oferuje widzowi wiele rozrywki. Tom Holland idealnie wpisuje się w rolę pajęczaka.


70

"Spider-Man: Daleko od domu" to godne zamknięcie 3. fazy MCU i zwyczajnie dobre kino rozrywkowe, gdzie jest miejsce zarówno na śmiech, jak i łzy oraz wzruszenie. Lubię tych małolatów.


70

"Daleko od domu” pokazuje siłę najbanalniejszych fake-wizji, które można kupić za pieniądze i które urzekają nowoczesnych mieszkańców Nowego Jorku, Warszawy i Paryża.


70

„Spider-Man. Daleko od domu” z pewnością nie namiesza w uniwersum Marvela – ale nawet nie ma takich ambicji. Jest raczej interludium, chwilą wytchnienia w oczekiwaniu na ponowne zawiązanie poważniejszej akcji.


70

Najnowszym projektem Marvel udowadnia, iż nawet jeśli sam bohater jest daleko od domu, to największe rozrywkowe przedsiębiorstwo świata nadal jest blisko widza.


50

Niestety po „Końcu gry” kinowe uniwersum Marvela szybko zaczęło cierpieć na syndrom kolejnych filmów po wielkim zwieńczeniu w postaci Avengers.


Proszę czekać…