Moja gwiazda. Teen Spirit 2018

Teen Spirit 2018

Big b38dd5cb 9ccb 49ff a8a0 565926977445
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 lip 2019 (2019-07-05)
  • Światowa premiera 07 wrz 2018 (2018-09-07)
  • Gatunek Dramat, Muzyczny
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Max Minghella
  • Scenariusz Max Minghella
  • Aktorzy Elle Fanning, Agnieszka Grochowska, Zlatko Burić

W Wielkiej Brytanii mieszka ponad milion Polaków, którzy próbują spełnić swoje marzenie o lepszym życiu. Jedną z nich jest nastoletnia Violet Valenski, która śni o karierze w brytyjskim szołbiznesie. Jej kochająca, ale mocno stąpająca po ziemi matka widzi ją raczej w szkole, która da jej spokojną, pewną pracę. Gdy w ich miasteczku odbywają się eliminacje do słynnego talent show „Teen Spirit”, Violet bez wiedzy matki bierze w nich udział i ku swemu zdumieniu przechodzi do finałowego etapu. Skromna, niedoświadczona, ale utalentowana nastolatka z prowincji trafia nagle w tryby wielkiej rozrywkowej machiny. Tu wszystko dzieje się szybko, każdy myśli tylko o sobie, a o sukcesie nie zawsze decyduje talent. W takiej sytuacji to właśnie wsparcie najbliższych może okazać się kluczowe w drodze na życiowy szczyt. Los młodzieńczych marzeń Violet jest więc nie tylko w rękach jurorów, ale także jej matki.

Recenzje

70

„Moja gwiazda: Teen Spirit” to skromny i bardzo prawdziwy film.


65

Minghella wzorowo posługuje się dynamiczną i połyskliwą estetyką, którą w innej, dawno minionej epoce nazywano "estetyką MTV".


50

"Teen Spirit" to film wystarczająco bezpretensjonalny, by oglądało się go bez bólu zębów.


45

Nie ma tu żadnych niuansów, tyrad na temat dążenia do sławy czy przezwyciężania słabości, a oczywistości. Nic czego nie słyszelibyśmy w X Factorze. I to nawet jeśli nie obejrzymy materiałów zza kulis.


Proszę czekać…