Ukryte życie 2019

A Hidden Life 2019

Big 13db13f2 c568 4316 b425 db1a9c47f68b
63
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera -
  • Światowa premiera 19 maj 2019 (2019-05-19)
  • Gatunek Dramat, Biograficzny, Romans, Wojenny
  • Kraj USA, Niemcy
  • Reżyseria Terrence Malick
  • Scenariusz Terrence Malick
  • Aktorzy August Diehl, Valerie Pachner, Maria Simon

Oparte na autentycznych wydarzeniach “Ukryte życie” opowiada historię nieznanego bohatera, Franza Jägerstättera, który uznany został za męczennika chrześcijańskiego i błogosławionego Kościoła katolickiego po tym, jak odmówił walki w szeregach nazistowskiej armii w okresie II wojny światowej. Gdy austriackiemu rolnikowi grozi kara śmierci za zdradę, przy życiu utrzymuje go tylko jego niezachwiana wiara i miłość do żony Fani i ich dzieci.

Recenzje

80

Malick kreśli tę historię charakterystycznym dla siebie szerokim gestem – opowiada o człowieku, który został świętym za życia, w swojej prostocie uchwycił sedno wiary i niezłomności.


70

"A Hidden Life" wygląda i brzmi wspaniale. Szerokokątne obiektywy znów ożywiają Matkę Naturę, która z żabiej perspektywy spogląda na ludzi, operator Jorg Widmer godnie zastępuje Emmanuela Lubezkiego na stanowisku mistrza psychizacji krajobrazu.


50

Filozoficzny esej, który tworzy reżyser, niestety szybko przykrywa ludzką stronę opowieści - choćby dlatego, że Malick wykorzystuje przestarzałe środki: narrację zza kadru i dramatyczne ujęcia wpatrzonych w siną dal postaci.


50

Fani reżysera powinni być zadowoleni – to powolne, medytacyjne kino z pięknie skomponowanymi kadrami, do których nas przyzwyczaił.


Proszę czekać…