Truposze nie umierają 2019

The Dead Don't Die 2019

Big 9ad3fe69 7125 4ddb b480 33fffb019af2
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 26 lip 2019 (2019-07-26)
  • Światowa premiera 14 maj 2019 (2019-05-14)
  • Gatunek Komedia, Horror
  • Kraj USA, Szwecja
  • Reżyseria Jim Jarmusch
  • Scenariusz Jim Jarmusch
  • Aktorzy Adam Driver, Bill Murray, Chloë Sevigny

W sennym miasteczku Centerville coś nie gra. Wielki księżyc wisi jakby niżej niż zwykle, godziny dnia przychodzą niespodziewanie, a zwierzęta zachowują się tak, jak nie zachowywały się wcześniej. I nikt nie wie dlaczego. Doniesienia mediów są złowieszcze, naukowcy wydają się skonfundowani. Ale nikt nie przewiduje tego, co za chwilę spotka Centerville – umarli nie umarli. Wstają z grobów i brutalnie polują na żywych. Mieszkańcy miasta muszą walczyć o przetrwanie.

Recenzje

90

Truposze nie umierają zalatuje świeżością, nawet kiedy mowa o rozkładających się ciałach, świecie, duszy, wartościach wyższych rzędów.


70

Najważniejsze jest, że w „Truposze nie umierają” znajdziemy naprawdę sporo udanych dialogów i scen, które rzeczywiście nas rozbawią, dlatego mimo wszystko jest to film wart zobaczenia.


65

Powtarzany z nieumiarkowaniem dowcip o tym, że "przeżyją ci, którzy widzieli filmy o zombie" czy wracające do znudzenia słowa tytułowego contry szlagiera Strugilla Simpsona, tracą siłę rozpędu, rozładowują się.


60

Podany w sosie kina klasy B film, z efektami specjalnymi o wątpliwej jakości, The Dead Don’t Die nigdy nie będzie klasykiem gatunku, a raczej ciekawostką, nawet w bogatym dorobku Jarmuscha.


60

W poprzednim filmie, wybitnym "Patersonie", z rzeczonych detali Jarmusch potrafił utkać całą rzeczywistość. W "Dead Don’t Die" tylko mu przeszkadzają.


50

„To nie skończy się dobrze”, mówi postać Drivera. Niestety, ma rację.


50

To kino dedykowane tylko zagorzałym fanom Jarmuscha. Pozostali powinni szczelnie zabarykadować się przed wygłodniałym Iggym Popem.


?

W tej konwencji świetnie odnajdują się zaproszeni przez Jarmuscha aktorzy.


?

Ten film absolutnie warto zobaczyć, choć musicie pamiętać, że zdecydowanie nie będzie to typowy film o zombie, a raczej zabawa w film o zombie.


Proszę czekać…