Godzilla II: Król potworów 2019

Godzilla: King of the Monsters 2019

Big bbe6f507 ce09 435e 9640 b92272d0322e
44
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
3
  • Polska premiera 14 cze 2019 (2019-06-14)
  • Światowa premiera 29 maj 2019 (2019-05-29)
  • Gatunek Akcja, Sci-Fi, Przygodowy
  • Kraj USA, Japonia
  • Reżyseria Michael Dougherty
  • Aktorzy Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown

Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.

Recenzje

50

Jeśli ktoś naprawdę czuje sentyment do kaijū, ma szansę dobrze się bawić. Inni zapewne zapomną seans zaraz po wyjściu z kina.


50

Układ jest prosty: jeśli pielęgnujecie w sobie ośmiolatka-mizantropa, Godzilla będzie i waszym królem, reszta to tylko radioaktywny, hollywoodzki odpad.


40

Król potworów może i dalej ma koronę, ale sam jego nowy występ to kolejne po ubiegłorocznym sequelu Pacific rim, rozczarowanie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że na konfrontację Króla z przybyszem z Wyspy Czaszki filmowcy przygotują lepszą formę.


40

Najbardziej warta uwagi jest tytułowa Godzilla - ale jedynie dlatego, że wreszcie w przeciwieństwie do pierwszej części możemy ją zobaczyć w pełnej krasie.


40

Fabuła przypomina kino katastroficzne Rolanda Emmericha skrzyżowane z kiepskim _monster movie_. Szkoda, ponieważ potencjał był... olbrzymi – w każdym kontekście tego słowa.


?

Umówmy się: wybieracie się na film, na którym przez dwie godziny będziecie patrzeć na tłukące się ze sobą potwory. Więc kupcie ten popcorn, colę, siądźcie wygodnie i zapomnijcie, że potraficie myśleć. Bawcie się dobrze.


?

Jeśli pragniecie zobaczyć zajmującą historię z fajnymi postaciami, to na filmie "Godzilla II: Król potworów" nie macie czego szukać.


Proszę czekać…