Żeglarki 2018

Maiden 2018

Big b9ec099d 6f2b 49a0 9e35 ae3277bd7f95
71
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 09 sie 2019 (2019-08-09)
  • Światowa premiera 06 wrz 2018 (2018-09-06)
  • Gatunek Dokumentalny, Sportowy
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Alex Holmes
  • Aktorzy Tracy Edwards, Frank Bough, John Chittenden

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie “Maiden” Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu. “Dziewczyny na morzu to same problemy”. “Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” – słyszała od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. “Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem” – mówi po latach. “Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody!” – dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.

Recenzje

80

Podczas seansu jest intensywnie, wybuchowo, dokument wzburzony jak fale na wodzie będący jednocześnie imponującym, nienachalnym świadectwem samostanowienia kobiet o sobie.


80

„Maiden” to idealny seans dla poszukujących czystej motywacji, niezależnie od wieku i płci. Dynamicznym montażem i prawdziwością historii potrafi zarazem podbić tętno, jak i zakręcić łzą w oku.


75

Trzeba poznać tę historię i potem - wziąć przykład z Tracy i realizować swoje marzenia, niezależnie od tego, jak dzikie i szalone by one nie były!


50

Mógłby bardziej sproblematyzować temat, ukazać wszystkie jego społeczne konteksty – co niestety twórców "Maiden" nie interesowało.


Proszę czekać…