Rocketman 2019

2019

Big 80664f96 dbb1 4f86 838a 81e4b32a3274
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 07 cze 2019 (2019-06-07)
  • Światowa premiera 16 maj 2019 (2019-05-16)
  • Gatunek Biograficzny, Muzyczny, Dramat
  • Kraj Wielka Brytania, USA
  • Reżyseria Dexter Fletcher
  • Scenariusz Lee Hall
  • Aktorzy Taron Egerton, Bryce Dallas Howard, Richard Madden

Niezwykły, odważny musical o życiu i przełomowych chwilach w karierze sir Eltona Johna, jednej z największych gwiazd popu wszech czasów.

Recenzje

70

"Rocketman" to film, który spodoba się głównie fanom Eltona Johna, jednak ludzie lubiący filmy o życiu znanych muzyków też odnajdą tutaj coś dla siebie.


70

„Rocketman” ma w sobie coś paradoksalnego – jest pełen najradośniejszych kolorów, a bije z niego ogromny smutek, jest zarazem niczym najlepsze sceniczne show i dogłębną analizą życia prywatnego swojego bohatera.


60

Dexter Fletcher nie cenzuruje biografii Eltona Johna, ale nie wychodzi także poza straszliwie ograny model świeckiego świętego.


70

"Rocketman" to feeria barw, film tryskający przeróżnymi kolorami, pod którymi jednak często krył się smutek i ból.


70

Widowisko mieni się tysiącem kolorów, statyści i tancerze odrywają się od ziemi, tworząc wymyślne choreografie tańców. Sama historia porusza też istotne problemy, ważne we współczesnych dyskusjach politycznych i społecznych.


75

Spektakularna choreografia, taniec, śpiew i odlot w kierunku musicalowego kampu, pozwalają Fletcherowi wycisnąć prawdziwą esencję kina rozrywkowego, ale zarazem nie dają sprowadzić się do szufladki ozdobnego przerywnika.


70

Jeżeli Rocketman ma być pretekstem do zainteresowania widzów do lepszego poznania twórczości Eltona Johna, film spełnia swoje zadanie doskonale.


?

Nareszcie biografia gwiazdy, w której czuć rock’n’roll!


Proszę czekać…