X-Men: Mroczna Phoenix 2019

Dark Phoenix 2019

Big 8a54b67f a351 4ece 8aa3 14c4a1f2a38d
51
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
4
Negatywne
2
  • Polska premiera 07 cze 2019 (2019-06-07)
  • Światowa premiera 05 cze 2019 (2019-06-05)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria Simon Kinberg
  • Scenariusz Simon Kinberg
  • Aktorzy Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny.

Recenzje

70

Dostaliśmy godne, napakowane akcją zakończenie serii, w którym na pierwszym planie są relacje między ulubionymi bohaterami. To warto docenić.


60

Otrzymałem czyste i nieskomplikowane kino rozrywkowe, gdzie cieszę oko ładnymi obrazkami, a ucho raduje się dźwiękami skomponowanymi przez Hansa Zimmera. Tylko tyle i aż tyle.


60

Myślę, że jeśli zdecydujesz się iść to nie będziesz żałował. Jakby nie patrzeć jest to kino akcji i tej akcji w tym filmie nie brakuje.


50

Mroczna Phoenix nie jest najgorszym filmem superbohaterskim – przypuszczam, że nawet w tym roku znajdzie się coś słabszego albo na zbliżonym poziomie – ale do czołówki mu równie daleko.


50

Odpowiednie tonowanie napięcia pozwala dotrwać do napisów końcowych, a w połączeniu z kunsztem technicznym i paroma znanymi nazwiskami w obsadzie, powinno zadowolić tych, którzy z serią X-Men nie są szczególnie zaznajomieni.


40

Mroczna Phoenix zamyka pewien rozdział w historii kina. Rozdział, o którym niestety szybko zapomnimy.


30

Może teraz, kiedy wreszcie studio Marvel ma prawa do X-Men, Phoenix powstanie z popiołów raz jeszcze – tym razem jak należy? Do trzech razy sztuka.


Proszę czekać…