Pokémon: Detektyw Pikachu 2019

Pokémon Detective Pikachu 2019

Big 1508f44d 29d3 41e7 91b2 491f39263c6d
56
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
4
Negatywne
1
  • Polska premiera 31 maj 2019 (2019-05-31)
  • Światowa premiera 03 maj 2019 (2019-05-03)
  • Gatunek Familijny, Przygodowy, Akcja, Familijny, Komedia
  • Kraj USA, Japonia, Kanada
  • Reżyseria Rob Letterman
  • Scenariusz Rob Letterman, Derek Connolly
  • Aktorzy Ryan Reynolds, Justice Smith, Kathryn Newton

Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego - detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak, przemierzając rozświetlone neonami ulice Ryme City - rozległej, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie w hiperrealistycznym świecie. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji i zagrozić całemu światu Pokémonów.

Recenzje

70

Wielkim atutem filmu jest to, jak potraktowano same Pokémony. Twórcom udało się je zintegrować z samą tkanką narracyjną filmu.


70

"Pokémon: Detektyw Pikachu" nie jest filmem doskonałym. Nie udało się twórcom uniknąć błędów, które zdarzają się przy tworzeniu tego typu produkcji przygodowych.


60

"Pokemon: Detektyw Pikachu" to film, który na starcie został przez niektórych spisany na porażkę, aczkolwiek romans kultowej gry z filmem aktorskim można uznać za całkiem udany i obiecujący.


55

Pokemon: Detektyw Pikachu jest filmem najzwyczajniejszym ze zwyczajnych. I jest to jedyne, czego bym się po nim nie spodziewał.


50

Sama historia jest słaba, jak to często bywa z adaptacjami gier video, chaotyczna i mało logiczna. Ponadto obawiam się, że dla najmłodszych widzów będzie po prostu zbyt skomplikowana.


50

Największym mankamentem barwnej historyjki ze studia Warner Bros. jest fakt, że cała opieczętowana logiem Pokemon produkcja nie za bardzo pasuje do konkretnej grupy odbiorców.


40

Zaskakująco mało w nim humoru - a jeśli takowy się pojawia, to nie zawsze jest skierowany do dzieci. Nieprawdopodobne, ile dwuznacznych żartów potrafi wyrzucić z siebie przesłodki elektryczny stworek.


Proszę czekać…