Ad Astra 2019

2019

Big 36cd4f96 b11f 42a0 adde e868172cd17e
78
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 20 wrz 2019 (2019-09-20)
  • Światowa premiera 18 wrz 2019 (2019-09-18)
  • Gatunek Thriller, Sci-Fi, Przygodowy, Dramat
  • Kraj Brazylia, USA, Chiny
  • Reżyseria James Gray
  • Scenariusz James Gray, Ethan Gross
  • Aktorzy Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga

Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie.

Recenzje

85

Jestem pewien, że miłośnicy kina fantastycznonaukowego o tym ambitnym dziele będziemy rozmawiali jeszcze latami.


80

Pompatyczny, pełen patosu, ale ludzki i zjawiskowy.


80

Kameralność Ad Astra to również bardzo wyważone i skromne w ekspresji środki wyrazu w grze aktorskiej, która praktycznie cała skupia się na postaci granej przez Brada Pitta. Aktor wypada w swojej roli więcej niż wyśmienicie.


80

Nie jest to kino dla każdego, a w szczególności fanów gwiezdnych pościgów, wybuchów i efektów specjalnych spod loga Marvela.


70

Gdyby nie wybitna kreacja Brada Pitta, "Ad Astra" stałaby się obrazem nie do zniesienia. W końcu ile można słuchać o "męskich decyzjach", które oceni historia albo patrzeć na relacje o zbiorowych mordach, które przestają mieć znaczenie, jeśli mord...


70

W opanowanej przez superbohaterów, uniwersa i rebooty Fabryce Snów filmy takie jak "Ad Astra" należą do gatunku zagrożonego wyginięciem.


?

"Ad Astra" rozpada się na kilka niezależnych opowieści, które łączy jedynie postać Roya. Nawet subiektywizm nie usprawiedliwia tego nadmiaru, który skutkuje powierzchownością.


?

Film trwa dwie godziny, a cała akcja skupia się na końcowych 10 minutach. Przedstawiona tu historia jest tak nudna, że mogłaby być spokojnie skrócona o 40 minut.


Proszę czekać…