John Wick 3 2019

John Wick: Chapter 3 – Parabellum 2019

Big 103e83b2 87d2 4af5 8c5c c90734679fb8
74
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 17 maj 2019 (2019-05-17)
  • Światowa premiera 15 maj 2019 (2019-05-15)
  • Gatunek Akcja, Thriller, Kryminał
  • Kraj USA
  • Reżyseria Chad Stahelski
  • Scenariusz Derek Kolstad
  • Aktorzy Keanu Reeves, Ian McShane, Halle Berry

John Wick (Keanu Reeves) musi uciekać z dwóch głównych powodów. Po pierwsze wyznaczono za jego głowę niebagatelną kwotę 14 milionów dolarów, ale przede wszystkim złamał główną zasadę: odebrał życie na terenie hotelu Continental. Ofiara była członkiem Wysokiego Stołu, która uregulowała kontrakt otwarty. John powinien od dawna nie żyć, ale menedżer hotelu - Winston - dał mu godzinny okres karencji, zanim został "ekskomunikowany". W ten sposób jego członkostwo zostało unieważnione, zakazano mu wszelkich usług i odcięto od reszty stowarzyszenia. John wykorzystuje branżę usługową, aby pozostać przy życiu. Torując sobie drogę przez Nowy Jork, musi zacząć walczyć i zabijać.

Recenzje

90

Nie chciałem, żeby powstał, a teraz mogę oglądać bez końca.


90

John Wick 3 pobrzmiewa w wyobraźni widza ciągłym, zmasowanym atakiem na zmysły i to wciąż stanowi o jego niepodważalnej wartości.


80

Tempo filmu jest natomiast obłędne, widowiskowość wręcz nieprzyzwoita, brutalizacja bezustanna.


80

Pierwszy „John Wick” mógł jeszcze zaskakiwać bezkompromisowością, drugi, mimo pewnej sztampy, oferował jeszcze więcej, natomiast trójka… Trójka w żadnym wypadku nie pozostaje w tyle.


70

Pełne efektownej i pomysłowej akcji komiksowe widowisko, które spodoba się tym, którzy kupują taką konwencję bez zadawania niepotrzebnych pytań. (Choć akcja w „The Villainess” nadal lepsza).


70

Wszystkie elementy "trójki" przywodzą na myśl poprzednie części "Johna Wicka" - także jej wady. Chociaż kolejne bijatyki i strzelaniny ogląda się z przyjemnością, to w pewnym momencie stają się one monotonne.


70

"John Wick 3" aż kipi od nowych metod robienia starych rzeczy. Dość powiedzieć, że bohater wynajduje kolejne sposoby na pomysłowe krzywdzenie bliźnich: po kulach, pięściach i ołówku przyszła pora na zabijanie ludzi paskiem, psem czy… koniem.


70

„John Wick” to prawdziwy neonowy demon!


70

Miłośnicy eskapizmu powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Racjonaliści muszą zostać w domu.


60

Nie jest to film gdzie duży ekran robi różnice. Natomiast w domu przy dobrym trunku będzie się oglądało Wicka doskonale.


60

Wolimy złapać chwilę oddechu po „trójce” i zostawić Johna Wicka w spokoju.


Proszę czekać…