Topielisko. Klątwa La Llorony 2019

The Curse of La Llorona 2019

Big ff216ec4 7897 4d69 a5b8 1cc95f12b15c
48
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
2
  • Polska premiera 10 maj 2019 (2019-05-10)
  • Światowa premiera 15 mar 2019 (2019-03-15)
  • Gatunek Horror
  • Kraj USA
  • Reżyseria Michael Chaves
  • Scenariusz Mikki Daughtry, Tobias Iaconis
  • Aktorzy Linda Cardellini, Roman Christou, Jaynee-Lynne Kinchen

La Llorona. Płacząca kobieta. Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami. Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu. Teraz jej łzy są wieczne. Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni. La Llorona czai się w ciemności i poluje na dzieci, rozpaczliwie usiłując zastąpić nimi własne. Z każdym kolejnym stuleciem jej żądza stawała się coraz bardziej nienasycona... a jej metody — coraz okrutniejsze. W latach 70. XX wieku w Los Angeles La Llorona grasuje w mroku nocy, prześladując dzieci. Pracownica opieki społecznej, która zignorowała ostrzeżenie matki z problemami podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, wkrótce trafia wraz ze swoimi małymi dziećmi do przerażającego nadprzyrodzonego świata. Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara. Strzeżcie się jej mrożącego krew w żyłach lamentu... Nie cofnie się przed niczym, aby zwabić was w ciemność. Bo jej cierpienie nie ma końca. Jej dusza nigdy nie zazna spokoju. Nie ma ucieczki od klątwy La Llorony.

Recenzje

70

Ostatecznie film ten można uznać za doskonałą rozgrzewkę przed kolejnymi odsłonami „Annabelle” i „Obecności”, a Michael Chaves dołącza do grona obiecujących twórców, którzy jeszcze nie raz nas wystraszą.


50

Cała historia Topieliska jest prosta bez zaskoczeń i zwrotów fabularnych. Mimo że tym razem twórcy sięgnęli po historię meksykańską to niema wniej nic nadzwyczajnego czego byśmy już nie widzieli.


40

Film okazuje się zrobiony za bardzo "serio", by mógł zostać uznany za kampową produkcję. Posiada jednak zbyt dużo głupich fabularnych pomysłów, by można ją było traktować poważanie. Strach ma w "Topielisku" wielkie oczy i tyle.


33

W kluczowych scenach scenarzyści obrażają inteligencję widza.


?

Jeśli twórcy będą mieli ochotę na kolejne filmy w uniwersum Obecności, mam nadzieję, że następnym razem bardziej się postarają.


Proszę czekać…