Podły, okrutny, zły 2019

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile 2019

Big 5d224481 a9a7 4760 9ec9 cb648592df50
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 10 maj 2019 (2019-05-10)
  • Światowa premiera 26 sty 2019 (2019-01-26)
  • Gatunek Dramat, Thriller, Kryminał, Biograficzny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Joe Berlinger
  • Scenariusz Michael Werwie
  • Aktorzy Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy'ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

Recenzje

70

Osoby, którym nazwisko "Bundy" kojarzy się wyłącznie z poczciwym sprzedawcą butów z amerykańskiego sitcomu, z pewnością przeżyją niemały szok, kiedy maska chłopaka z sąsiedztwa spadnie, odsłaniając prawdziwą twarz potwora.


70

Podły, okrutny, zły jest idealnym przykładem na to, że można stworzyć film o seryjnym mordercy, nie skupiając się jednocześnie na bezpośrednim ukazaniu jego brutalnych czynów.


70

U Berlingera nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Nie dowiemy się również tego, co sprawiło, że ten człowiek stał się potworem - geny, wychowanie, a może był po prostu urodzonym zabójcą?


70

"Podły, okrutny, zły" stanowi ciekawy prolog do czteroodcinkowego serialu Netflixa, zresztą również wyreżyserowanego przez Berlingera.


70

To filmowa petarda, jedna wielka igraszka, która nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale trafnie demaskuje instynkty rządzące opinią publiczną.


70

Cały show należy tu do Efrona… podobnie jak należał do Teda Bundy’ego podczas jego absurdalnych rozpraw sądowych. Oklaski.


60

Wadą filmu jest jego powierzchowność, na której, swoją drogą, tak bardzo skupiał się Bundy. To właśnie w niej twórcy doszukiwali się jego najbardziej podłej zwodniczości, sami jednak nie potrafili się przed nią uchronić.


50

"Podły, okrutny, zły" to film bez polotu, zbyt rozmyty, by utrzymać naszą uwagę, a przecież tego oczekujemy od produkcji o seryjnym mordercy.


Proszę czekać…