Manu. Bądź sobą! 2019

Manou the Swift 2019

Big 3e8df6fb 6877 4814 97a7 f7b82f4c231a
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 kwi 2019 (2019-04-05)
  • Światowa premiera 25 sty 2019 (2019-01-25)
  • Gatunek Animowany, Familijny, Przygodowy, Komedia
  • Kraj Niemcy
  • Reżyseria Christian Haas
  • Scenariusz Andrea Block, Christian Haas
  • Aktorzy Friedrich Mücke, Dominik Kuhn, Cassandra Steen

Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gwiazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk. Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

Recenzje

60

Jest to zgrabnie zrealizowany traktat o niszczącej potrzebie dostosowywania się do narzuconych nam zasad, oczywiście w przystępnej dla maluchów formie.


60

Film ze świetnym tempem i przekonującym poczuciem humoru prezentuje nam przygody z przesłaniem, czytelne dla mniejszych i większych, ale nie stawiające górnej granicy wiekowej jeżeli chodzi o czerpanie przyjemności z seansu.


50

"Manu…" jest bowiem takim filmem dla dzieci, który nie zdaje "testu rodzica". Nie żeby musiał, ale ostrzegam: dorośli, będziecie się bawić zdecydowanie gorzej niż Wasze pociechy.


50

Dorośli się wynudzą, ale da się to nawet obejrzeć.


Proszę czekać…