Avengers: Koniec gry 2019

Avengers: Endgame 2019

Big 5fe40635 0cea 492f 950f 50cf96b4b70b
82
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
14
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 25 kwi 2019 (2019-04-25)
  • Światowa premiera 22 kwi 2019 (2019-04-22)
  • Gatunek Akcja, Sci-Fi, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Anthony Russo, Joe Russo
  • Scenariusz Christopher Markus, Stephen McFeely
  • Aktorzy Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson

Połowa życia w kosmosie przestała istnieć i możliwa jest tylko jedna przyszłość... Czy Avengers i stojący u ich boku Superbohaterowie zdołają odwrócić niszczycielską moc Kamieni Nieskończoności?

Recenzje

100

Epickie, fenomenalne i wgniatające w fotel doświadczenie kinowe.


95

Za wywołanie takich uczuć wprost nie mogę podchodzić do filmu braci Russo ze zwyczajową dozą krytycyzmu.


90

Koniec gry po raz kolejny potwierdza, że bracia Russo to diament, którego upolowanie jest jednym z największych sukcesów ludzi odpowiedzialnych za MCU.


90

Superbohaterskie flow bez żadnych kajdan — nieskrępowane, rozbuchane i pełne oddania.


90

Jest to jednak doskonałe zwieńczenie wieloletniego budowania uniwersum, o którym marzyli fani.


90

Zachęcam wybrać się na seans i zobaczyć to widowisko na dużym ekranie.


90

"Koniec gry" stanowi piękny, zaaranżowany w najdrobniejszym szczególe hołd dla wszystkich tych, którzy wyobraźnią lubią sięgać znacznie dalej, poza przyziemny świat z jego obowiązkami i ograniczeniami.


80

„Avengers: Endgame” to zwieńczenie wspaniałej drogi Marvel Cinematic Universe, zapoczątkowanej w 2008 roku i obfitującej w 21 filmów.


80

Były nagłe wybuchy śmiechu, były łzy i niekontrolowany płacz, były też spontaniczne oklaski. Jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości, to zapewnię jeszcze raz - Marvel znów to zrobił.


80

Po mścicielach można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Jednak w przypadku końca gry niektóre kwestie były przewidywalne. Pomimo tego jest to obraz godny uwagi, zwłaszcza ze względu na samą jakość produkcji oraz rozmach artystyczny.


70

Nie oszukujmy się: "Koniec gry" łatwiej łykną ci, którzy potrafią zawiesić niewiarę i dać się porwać karuzeli spektaklu. Nic w tym złego. Na tym polegają komiksy, na tym polegają mity, na tym też - między innymi - polega kino.


70

„Koniec gry” może i daje się chwilami we znaki przesadnie rozciągniętą historią liczoną w setkach minut, lecz nie można jej odebrać satysfakcjonującego i udanego wypełnienia zadania syntezy największego dotychczasowego cyklu w historii kina.


70

„Endgame” aż kipi miłością do komiksów i nie wyobrażamy sobie, by jakiś fan postaci Marvela wyszedł z seansu rozczarowany. Może jedynie głodny i z deficytem chusteczek.


70

Finał „Avengers” to nie tylko zwieńczenie epickiej historii, ale również wielki hołd oddany zarówno fanom, jak i w niemniejszym stopniu samemu sobie, a może raczej należałoby powiedzieć: franczyzie.


60

Być może miałem zbyt wygórowane oczekiwania, ale zamiast przełomowego filmu superbohaterskiego otrzymałem jedynie obraz z cyklu the best of Marvel Studios.


?

"Avengers: Koniec gry" nie jest filmem złym. Jest za to produkcją potwornie rozwleczoną, w przeciwieństwie do głównego antagonisty (Thanosa) nie do końca zbalansowaną i, przede wszystkim, cierpiącą na syndrom "Powrotu króla".


Proszę czekać…