Hellboy 2019

2019

Big 3f4a1477 4907 4f8b a1df efd84c2e4143
47
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
3
  • Polska premiera 12 kwi 2019 (2019-04-12)
  • Światowa premiera 09 kwi 2019 (2019-04-09)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Fantasy, Horror
  • Kraj USA, Wielka Brytania, Bułgaria
  • Reżyseria Neil Marshall
  • Scenariusz Andrew Cosby
  • Aktorzy David Harbour, Mark Stanley, Brian Gleeson

Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse jeszcze wzrosną, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców…

Recenzje

80

Cudownie absurdalne i przesadzone kino, które zapewnia zwariowaną rozrywkę kategorii R.


50

Piekło jest chyba zbyt płytkie, by dostatecznie głęboko zepchnąć w jego otchłań najnowszy film Neila Marshalla.


40

To po prostu film, który zawodzi na zbyt wielu płaszczyznach, a nawet ta krew nie jest fajna, bo słabe CGI aż bije po oczach.


35

Jeśli chcecie iść na Hellboya, to chyba tylko po to, żeby przypomnieć sobie stare, nie najlepsze dla fanów ekranizacji komiksów czasy. Czasy, jak to często się mówi, słusznie minione.


30

Hellboy przegrywa na każdym polu – jedynie popisy aktorów i charakteryzacja tytułowego półdemona są w miarę satysfakcjonujące.


?

Film Marshalla wystawi na nielichą próbę miłośników stylowych mrocznych baśni del Toro. Twórcy wrzucają do jednego kotła wszystko, co nawinie im się pod rękę.


Proszę czekać…