Shazam! 2019

2019

Big 78a21df0 2f58 4d26 b7fc ff706c5608cb
73
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
13
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 kwi 2019 (2019-04-05)
  • Światowa premiera 25 mar 2019 (2019-03-25)
  • Gatunek Fantasy, Akcja, Przygodowy, Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria David F. Sandberg
  • Aktorzy Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo — SHAZAM. Wówczas ten cwany 14-letni sierota zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Levi), a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dr Thaddeusa Sivanę (Strong).

Recenzje

80

Shazam nie kłania się ani konkurencji z Marvela, ani swoim ziomkom z komiksowego panteonu DC. Stoi na własnych, absurdalnie umięśnionych nogach i sprawdza się doskonale jako symbol nowej strategii.


80

Wystarczyło wykrzyknąć jedno proste, magiczne zaklęcie, by z zapowietrzonego świata DCEU nareszcie ktoś wyciągnął zardzewiały wentyl i pozwolił uwolnić nieskończone pokłady świeżego humoru.


80

„Shazam!” to drugi z rzędu bardzo udany, świeży i pomysłowy film w uniwersum DC. Widać, że trop obrany przez nowe osoby odpowiedzialne za te produkcje jest poprawny.


80

Wszyscy którzy na ten film pójdą, dostaną 130 minut świetnej zabawy. A to przecież więcej niż w poprzednich sześciu filmach razem wziętych.


80

Shazam! jest kolejnym filmem ze znaczkiem DC, który pokazuje zmianę kierunku. Bawi się konwencją. Nie jest śmiertelnie poważny. Bardzo często puszcza oko do widza.


80

Nareszcie wszystko jest poukładane, przyjemne w odbiorze i seans daje ogrom frajdy zamiast irytować.


70

Batman i Superman mogą wrócić na bazar handlować ciuchami ze swoim logo, ponieważ miasta pilnuje nowy superbohater!


70

Bohaterowie, zabawa gatunkami i parodiowanie kina komiksowego z jednoczesną starannością, aby Shazam! jednak był kinem superbohaterskim, to największe zalety tego filmu.


70

Warto wybrać się do kina gwarantuje Ci, że to dobrze spędzony czas na dobrej rozrywce.


70

Obraz Sandberga wprowadza do kinowego superbohaterskiego krwioobiegu zupełnie nową postać.


70

„Shazam!” balansuje na granicy autoparodii, ale robi to z taką gracją i umiejętnością, że ani przez chwilę tej granicy nie przekracza.


70

Shazam! serwuje najczystszą rozrywkę w konwencji sprawnego kina nowej przygody. Twórcom udało się to, czego nie zdołał zrobić Zack Snyder w Lidze Sprawiedliwości.


67

Jak wiele hollywoodzkich produkcji „Shazam!” jest pochwałą rodziny i ciepłych relacji, jakie powinny w niej panować.


60

Jeśli tak mają wyglądać kolejne adaptacje komiksów DC, to ja jestem jak najbardziej za.


Proszę czekać…