Synonimy 2019

Synonymes 2019

Big ff8f5cb1 4e2a 4de8 a3f3 56f8d0d926ca
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 11 paź 2019 (2019-10-11)
  • Światowa premiera 13 lut 2019 (2019-02-13)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Izrael, Niemcy, Francja
  • Reżyseria Nadav Lapid
  • Scenariusz Nadav Lapid, Haim Lapid
  • Aktorzy Tom Mercier, Quentin Dolmaire, Louise Chevillotte

Yoav (Tom Mercier) przybywa do Paryża z Izraela. Widzimy go w biegu, kiedy dostaje się do jednego z mieszkań. Podczas kąpieli ktoś kradnie jego ubranie. W wychłodzonym pokoju zmarznięty mężczyzna traci przytomność. Z pomocą przychodzi mu dwoje sąsiadów - Emile (Quentin Dolmaire) i Caroline (Louise Chevillotte), którzy się z nim zaprzyjaźniają, czerpią z niego inspirację i jednocześnie stają się dla niego wsparciem w poszukiwaniu drogi. Razem tworzą przedziwny trójkąt współzależności i nieustającej erotycznej fascynacji.

Recenzje

90

Nieproste, chwilami umyślnie niewygodne dzieło, ale z pewnością prowokujące poprzez umyślne przejaskrawienia dzieło o tożsamości, i jak coraz mniej determinuje ją współcześnie pochodzenie.


70

"Synonimy" to niezłe intelektualno-estetyczne łaskotki, korzystające z całego leksykonu kina oraz literatury.


70

"Synonymes" mocno wyróżniał się w festiwalowym konkursie swoją świeżością, zadziornością, eksperymentowaniem z językiem filmowym.


60

Kino łączące w sobie cechy rozgorączkowanego manifestu, społecznej krytyki i artystycznego eksperymentu. Bardzo świeże i odważne w swojej krzykliwej formie. Tyleż ożywczej, ileż do bólu zmanierowanej.


50

Fabuła zamienia się w błyskotliwy esej, napisany trudnym, napuszonym, erudycyjnym językiem, używanym przez autora tylko po to, by wydać się mądrzejszym niż się jest.


Proszę czekać…