Antologia duchów miasta 2019

Répertoire des villes disparues 2019

Big d4a7b3c6 eff3 4cc8 8826 18c14fd1f407
63
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 16 sie 2019 (2019-08-16)
  • Światowa premiera 11 lut 2019 (2019-02-11)
  • Gatunek Dramat, Fantasy
  • Kraj Kanada
  • Reżyseria Denis Côté
  • Scenariusz Denis Côté
  • Aktorzy Robert Naylor, Josée Deschênes, Jean-Michel Anctil

Akcja nowego filmu czołowego kanadyjskiego reżysera Denisa Côté rozgrywa się w niewielkim Irénée-les-Neiges, którego populacja liczy ledwie 215 osób. Kiedy w wypadku samochodowym śmierć ponosi Simon Dubé, wyizolowane miasteczko stopniowo ogarnia psychoza. Oszołomieni mieszkańcy nie chcą rozmawiać o okolicznościach tragedii. Zamiast odpowiedzi pojawiają się kolejne pytania, związane z nakładającymi się na siebie historiami, jak na antologię przystało. Dla pogrążonej w żałobie rodziny, podobnie jak dla innych mieszkańców, kolejne dni zaczynają się ciągnąć bez końca, a czas przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Mikrospołeczność zaczyna pogrążać się w marazmie, podsycanym dodatkowo przez niepokojącą i tajemniczą obecność czegoś, co trudno racjonalnie wytłumaczyć.

Recenzje

80

Antologia duchów miasta to wycofany, oszczędny, ale bardzo celny i inteligentny utwór o uchodzenia życia… z miejsca.


60

Czujesz klimat, zauważasz ciekawy detal, ale za chwilę jesteś już kilometry dalej, nie bardzo pamiętając, co cię tak przed chwilą zainteresowało.


50

Krytyka społeczna istnieje gdzieś pod powierzchnią "Antologii duchów miasta", ale wybrzmiewa za słabo, by nadać całości odpowiedni ton, a przede wszystkim pazur, który utrzyma naszą uwagę na dłużej.


Proszę czekać…