Dumbo 2019

2019

Big d4f0e00f 39b0 47fb ac2e 860598c56290
61
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 29 mar 2019 (2019-03-29)
  • Światowa premiera 11 mar 2019 (2019-03-11)
  • Gatunek Fantasy, Familijny, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Tim Burton
  • Scenariusz Ehren Kruger
  • Aktorzy Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito

Max Medici (Danny DeVito) powierza Holtowi Farrierowi (Colin Firth) oraz jego dzieciom opiekę nad młodym słoniem, który przez swoje za duże uszy stał się pośmiewiskiem upadającego cyrku. Kiedy jednak okazuje się, że Dumbo potrafi latać, cyrk odzyskuje dawną świetność, a pewien przedsiębiorca, V.A. Vandevere (Michael Keaton), proponuje właścicielowi udział w nowym, gigantycznym przedsięwzięciu rozrywkowym. Wydaje się, że nadeszły lepsze czasy dla Dumbo i całego zespołu Maxa Mediciego. Wtedy Holt odkrywa, że to pozornie idealne nowe miejsce skrywa mroczne tajemnice.

Recenzje

80

Zawód raczej nieprzewidziany, za to dużo wysmakowanej zabawy, wybornego humoru oraz wzruszeń, którym tak bezwarunkowo uległ generał w filmie Spielberga.


70

Disney kolejny raz postanowił wzruszyć nas do łez, ogrzać nasze serca i przypomnieć, że kluczem do sukcesu nie jest żaden magiczny talizman, tylko wiara w siebie i własne możliwości.


70

"Dumbo" to film skrojony pod widza z raczkującą dopiero wyobraźnią, dla którego fajtłapowate popisy głównego bohatera są zabawniejsze niż DeVito i Keaton razem wzięci.


70

Wzorcowa familijna produkcja, która wzruszy i rozśmieszy.


60

Dumbo może stać się istotny dla najmłodszych widzów, którzy mogą nie przebić się do pięknej animacji z lat 40., i zobaczyć choć namiastkę tej magii.


50

Oczywiście, znana historia znajduje tu swoje dopełnienie, nie sposób jednak nie czuć rozczarowania, jak wiele można było tu jeszcze dopowiedzieć, a jak niewiele – ostatecznie – zostało faktycznie dopowiedziane.


50

Tim Burton rozwija disneyowski klasyk o słoniu z uszami tak wielkimi, że pozwalają mu latać. Wydaje się jednak, że mógł się wznieść nieco wyżej.


40

Nawet najpiękniejsza scena w całym filmie – słynna wizja różowych słoni, pozbawiona jednak demonicznego charakteru znanego z oryginału – to najlepszy dowód na to, by o nowej wersji "Dumbo" myśleć nie inaczej jak o bezpiecznym hollywoodzkim produkc...


Proszę czekać…