Gdzie jesteś Bernadette? 2019

Where'd You Go, Bernadette 2019

Big 1227f1c7 131a 4e5e 9c79 d031fe867acb
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 16 sie 2019 (2019-08-16)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Richard Linklater
  • Scenariusz Richard Linklater, Holly Gent
  • Aktorzy Cate Blanchett, Kristen Wiig, Judy Greer

Bernadette Fox (Blanchett) ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette...

Recenzje

70

Ma on swoją temperaturę, wywołuje emocje, ma chwile dowcipne i te wzruszające. Jest takim nieinwazyjnym kinem środka w amerykańskim, mocno hollywoodzkim wydaniu.


60

Nie łudźcie się jednak: film Linklatera to przede wszystkim aktorska solówka Cate Blanchett. Rola neurotycznej, będącej na permanentnym skraju załamania nerwowego artystki przywodzi na oscarową kreację z "Blue Jasmine".


60

Gdzie jesteś, Bernadette? to specyficzne studium psychiki ludzkiej, wewnętrznych konfliktów i mechanizmów, jakimi żądzą się relacje międzyludzkie we współczesnym świecie ukryte pod płaszczykiem lekkiej, zabawnej, filmowej wydmuszki.


40

Gdzie jesteś Bernadette?. Gdzie jest świeżość i wyobraźnia narracji, chciałoby się raczej zapytać.


Proszę czekać…