Przemytnik 2018

The Mule 2018

Big 3c45e79e 358c 40c3 a760 d529bc056c0a
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 mar 2019 (2019-03-15)
  • Światowa premiera 10 gru 2018 (2018-12-10)
  • Gatunek Dramat, Kryminał, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Clint Eastwood
  • Scenariusz Nick Schenk
  • Aktorzy Clint Eastwood, Bradley Cooper, Taissa Farmiga

Earl Stone(Clint Eastwood) to weteran wojny koreańskiej, ma prawie 90 lat i jest ogrodnikiem z Illinois. Z powodu ruiny finansowej, w akcie desperacji, zgadza się zostać „mułem”, czyli człowiekiem, który przemyca narkotyki za pieniądze. Zostaje jednak przyłapany przez DEA z transportem kokainy wartej trzy miliony dolarów, należącej do meksykańskiego kartelu narkotykowego.

Recenzje

90

"Przemytnik" to kolejny doskonały film "Clinta Eastwooda". Warto wybrać się na tę produkcję do kina, ponieważ w trakcie seansu można nie tylko pośmiać się z zabawnych scen, ale również wynieść wiele cennych morałów przedstawionych w fabule.


85

Interesuje, a jednocześnie jest ciepły. To przejmujące ciepło połączone z akcją i poczuciem humoru znajdujemy na każdym kroku.


80

Nowa produkcja Eastwooda w bardzo zabawny sposób opowiada o poważnym temacie. Gdyby nie pompatyczna końcówka, podczas której reżyser kilkanaście razy powtarza, że każdy może odmienić swoje życie, jeśli tylko będzie chciał, byłby to film idealny.


70

"Przemytnik" nie jest z całą pewnością kinem wielkim, ale i tak zaskakuje. Eastwood potrafi i wzruszyć, i rozśmieszyć.


70

Przemytnik pod wierzchnim odzieniem jakiejś figlarnej, kryminalnej i nietransparentnej narracji skrywa tak naprawdę mocno nostalgiczny, witalny i bardzo szczery utwór o stygmatyzacji starszych.


60

Przyznać należy, że film blisko dziewięćdziesięcioletniego reżysera, który w roli głównej obsadził siebie samego jest zupełnie przyzwoity i każdemu starszemu panu życzylibyśmy takiej emerytury.


50

Formalnie - sensacyjny. Ale bardziej portret zrzędliwego, ostentacyjnie oldskulowego, odrzucającego nowoczesność 90-latka. I swoisty manifest konserwatyzmu.


40

Kariera Eastwooda pełna jest genialnych, ikonicznych filmów oraz takich, o których raczej zapomnimy. Przemytnik niestety należy do tej drugiej kategorii.


Proszę czekać…