To my 2019

Us 2019

Big b34e151d 608c 41ac 98e0 8e40cb716e14
80
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 22 mar 2019 (2019-03-22)
  • Światowa premiera 08 mar 2019 (2019-03-08)
  • Gatunek Horror
  • Kraj USA
  • Reżyseria Jordan Peele
  • Scenariusz Jordan Peele
  • Aktorzy Lupita Nyong'o, Winston Duke, Elisabeth Moss

Czteroosobowa rodzina wyjeżdża do swojego domku nad plażą, by spędzić wakacje wspólnie ze swoimi znajomymi. Na miejscu okazuje się, że nie będzie to tak udany urlop jak sobie zakładali, ponieważ odwiedzają ich nieproszeni goście, którzy wprowadzą totalny chaos swoja obecnością.

Recenzje

90

Szalony, zaskakujący oraz inteligentnie dowcipny film! Czegóż chcieć więcej...


90

Nie waham się powiedzieć, że To my to jak na razie najlepszy film roku, która zrobi pewnie takie spustoszenie w głowach widzów jak Dziedzictwo.


80

To dobra, wciągająca rozrywka, która zostaje z nami na dłużej i każe przemyśleć nie tylko obejrzane zdarzenia, ale ich konsekwencje i znaczenia.


80

Horror skąpany w humorze, ironii oraz popkulturze.


80

"Uciekaj!" i jego najnowszy horror to bardzo dobrze skrojone kino – może nawet zbyt dobrze. Jedyny niedosyt, jaki czuję po seansie "To my", wiąże się bowiem z przywiązaniem reżysera-scenarzysty do przyczynowo-skutkowej logiki widowiska.


80

Wiele oczekiwano po kolejnym dziele tego reżysera, licząc na kolejne udane połączenie kina grozy ze społecznym przesłaniem. I nie rozczarowano się.


75

To my to wielka inscenizacja, uczta zgrywy z konwencji, ale jednocześnie realny dreszcz, gdzie gromki śmiech miesza nam się chwilami z nerwowym.


75

Na koniec film ten należy pochwalić – za świeżość, za genialne aktorstwo, za powalająco dobrą muzykę i własny styl, który odnosi się do uznanych klasyków, ale niczego nie kopiuje.


70

Peele wydaje się postępującym pesymistą. W „To my” już nikt nie krzyczy „uciekaj!” – bo za bardzo nie ma dokąd, przecież nie jesteśmy w stanie wyzwolić się od największego swojego wroga, czyli samych siebie.


?

Jordan Peele skutecznie wkrada się w nasze umysły. Na zmianę straszy i rozśmiesza, a, co najważniejsze, przywraca szacunek gatunkowi grozy.


?

Horror roku, który mnie trochę nudził.


Proszę czekać…