Kurier 2019

2019

Big eb8e4c8a 3dac 4422 8bb7 aef6dd525470
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
5
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 mar 2019 (2019-03-15)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Historyczny
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Władysław Pasikowski
  • Scenariusz Władysław Pasikowski, Sylwia Wilkos
  • Aktorzy Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht

Fabuła filmu opowiada o kilkunastu dniach przed wybuchem Powstania, kiedy dowództwo Armii Krajowej rozważa wszystkie za i przeciw rozpoczęciu otwartej bitwy z Niemcami. Trudna misja, jakiej podjął się Nowak-Jeziorański, polegała na przedostaniu się z okupowanej Polski do Londynu, by przekazać informacje o walach Armii Krajowej i dowiedzieć się, czy Brytyjczycy udzielą pomocy dla walczącej Warszawy, na którą liczyło dowództwo AK, a także politycy i delegat rządu na kraj. Po spotkaniu z najważniejszymi politykami brytyjskimi wraca do kraju ze smutnymi wieściami: żadnej pomocy nie będzie.

Recenzje

60

Wytarmoszone pytania historyczne, które pojawiają się na ekranie, mają wprawdzie walor edukacyjny i wymuszają ponowną dyskusję na temat zasadności Powstania, ale to kino szpiegowskie jest tutaj nadrzędne. I na tym poziomie Kurier dostarcza, co trz...


60

Polski James Bond zakończył swoją misję powodzeniem. Nie było w tym filmie widać, żeby była ona specjalnie trudna, ale zagłębienie się w temat pozwala mimo wszystko w to uwierzyć. A warto przecież o takich ludziach pamiętać.


50

Mimo finałowego "zrywu", całość wciąż sprawia wrażenie zmarnowanego potencjału. Boli, że reżyser, który dotąd nie miał problemów z budowaniem angażujących historii, do swojego bohatera podszedł w tak "szkolny" sposób.


50

Grzeczny, zachowawczy i przeciętny film, czyli kolejna szansa na dobre kino historyczne zmarnowana.


50

Kurier pomimo pokładanych w nim nadziei jest filmem średnim. Niczym nie wyróżniającym się na tle ostatnio powstałych filmów wojennych.


30

Film zrobiony na sztywno, bez tętna. Listonosz zawsze dzwoni dwa razy. A Kurier? Nieważne, bo temu niespecjalnie warto otwierać.


?

Bałem się tego filmu. Filmy biograficzne nie mają w Polsce dobrej tradycji, bo nigdy nie mamy jednej opinii na temat żadnej postaci historycznej. Na szczęście "Kurier" dobrze się ogląda po prostu jako historię szpiegowską.


Proszę czekać…