Kapitan Marvel 2019

Captain Marvel 2019

Big 45ce9ee7 2422 4912 9d71 a1842e2e798c
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
6
Negatywne
1
  • Polska premiera 08 mar 2019 (2019-03-08)
  • Światowa premiera 27 lut 2019 (2019-02-27)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Sci-Fi
  • Kraj USA, Australia
  • Reżyseria Anna Boden, Ryan Fleck
  • Aktorzy Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn

Są lata 90. XX wieku. Na Ziemię dociera galaktyczna wojna. Carol Danvers (Brie Larson) wraz z grupką sojuszników trafia w oko cyklonu.

Recenzje

100

Każdy film z kotem jest lepszy niż bez kota. A szczególnie, kiedy Nick Fury dziumdzia nad nim słodko niczym emerytka z naszego bloku. To po prostu trzeba zobaczyć.


80

„Kapitan Marvel” to kolejna bardzo dobra produkcja z tego uniwersum. Dzięki świetnym postaciom i dialogom każdy fan Marvela będzie się doskonale bawił w trakcie seansu.


70

To film dwóch prędkości, chaotycznego początku i ekscytującego finału. Nie zmienia to jednak faktu, że tej heroiny potrzebowaliśmy z wielu powodów - dobrze, że już tu jest.


70

Jest luz, jest humor i bezpretensjonalność, która cechowała również poprzednie filmy duetu Boden & Fleck. Uśmiech nie schodził mi z twarzy przez cały seans.


70

Film, który w wielu miejscach może wydawać się powtórką z rozrywki, ostatecznie wnosi coś świeżego do uniwersum Iron Mana i spółki. Niby marvelowski chleb powszedni, ale wciąż smaczny.


70

Polecam kino i z całym przekonaniem będziesz się dobrze bawił lub bawiła. Jest przyjemnie i z przytupem.


70

Marvel wiedział jak uczcić Dzień Kobiet, a jego najnowsze dzieło to kilka bukietów dojrzałych tulipanów i drugie tyle słodkich bombonierek w jednym. Częstować mogą się nie tylko panie.


60

Sam film, pomimo że dostarczył sporo rozrywki, nie jest niczym przełomowym. Nie przebija żadnej ściany, jak zrobili to chociażby Strażnicy Galaktyki czy Thor: Ragnarok.


60

Marvel potrzebował kobiecej bohaterki na miarę Wonder Woman i udało im się ja stworzyć, nawet lepiej niż DC. Ich wizja kobiecości wydaje się bliższa temu, jak kobiety chcą być obecnie postrzegane.


60

Najnowszy film Marvela obok kontrowersji nawet nie stał. To produkcja wręcz do bólu bezpieczna i korzystająca wyłącznie ze sprawdzonych schematów - i dobrych, i złych.


60

Kapitan Marvel to dobry przedsmak nadchodzących zmian w uniwersum Marvela, prawdopodobna zapowiedz dobrego zakończenia, z istnym preludium w tle. Z drugiej jednak strony, bardziej film drogi, o poszukiwaniu własnego ja, niż superbohaterska doskona...


55

Kapitan Marvel to jeden z najbardziej zbędnych filmów w historii Marvel Cinematic Universe.


50

Ma swoje atuty, jednak nie jest to żaden przełom w kontekście całego uniwersum. To po prostu kolejny przystanek na mapie MCU, na którym można się dobrze bawić przy odrobinie dobrej woli.


40

Pierwszy raz w historii filmów Marvela, gdy pojawia się napis „Kapitan Marvel powróci w...”, skinąłem głową, myśląc: oby jak najszybciej. I oby lepiej...


?

Dwudziesta pierwsza odsłona kinowego Uniwersum Marvela ani nie wznosi serii na artystyczne wyżyny, ani nie obniża jej poziomu.


Proszę czekać…