Corgi - psiak Królowej 2019

The Queen's Corgi 2019

Big 26e9a87c 5060 46ec 8ee4 c9c24ddc12bf
43
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
3
  • Polska premiera 01 mar 2019 (2019-03-01)
  • Światowa premiera 16 sty 2019 (2019-01-16)
  • Gatunek Animowany, Komedia
  • Kraj Belgia
  • Reżyseria Ben Stassen, Vincent Kesteloot
  • Scenariusz Rob Sprackling, Johnny Smith
  • Aktorzy Jack Whitehall, Julie Walters, Tom Courtenay

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgnowana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez gromadę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo warczeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

Recenzje

50

Polityczne żarty wydają się zarezerwowane dla dorosłych, podobnie jak cała sekwencja „miłosnych łowów” obfitująca z kolei w seksualne podteksty.


40

Jeśli jednak jakoś przed zabraniem swojej pociechy do kina traficie na tę recenzję, polecałbym nad wybraniem tego tytułu chwilę się zastanowić. Nic tu bowiem nie znajdziecie. Ani dla siebie, ani dla najmłodszych.


40

Powstał film, który trudno polecić komukolwiek z czystym sercem. Reżyser Ben Stassen, który ma na koncie m.in. niezłą animację o podwodnych przygodach żółwika Sammy’ego, tym razem utknął na mieliźnie.


40

W najprostszej warstwie jest to po prostu ciąg skeczy i znanych miłośnikom kreskówek schematów, które mogą uśpić czujność pociech, ale jeśli mamy do czynienia z kinomanami, nie zdziwmy się, jeśli zażądają rekompensaty za stracony czas.


Proszę czekać…