Zakon świętej Agaty 2018

St. Agatha 2018

Big 1eb7d4cd 7a77 476b b309 c463805275fc
37
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
3
  • Polska premiera 15 lut 2019 (2019-02-15)
  • Światowa premiera 20 kwi 2018 (2018-04-20)
  • Gatunek Horror
  • Kraj USA
  • Reżyseria Darren Lynn Bousman
  • Scenariusz Andy Demetrio, Shaun Fletcher
  • Aktorzy Sabrina Kern, Carolyn Hennesy, Courtney Halverson

Mary – młoda, ciężarna kobieta szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Zakonnice przyjmują ją i obiecują pomoc, ale w zamian oczekują bezwzględnego przestrzegania reguł zgromadzenia i wyrzeknięcia się zepsucia, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”. Mary przystaje na te warunki, widząc w klasztorze idealne miejsce dla narodzin dziecka. Z czasem jednak to, co wydawało się bezpiecznym azylem, zaczyna odsłaniać swoją prawdziwą, przerażającą naturę. Czy prześladowana przez widma przeszłości i niemogąca nikomu zaufać Mary, znajdzie w sobie siłę, by wyzwolić się spod kontroli demonicznej matki przełożonej i ocalić duszę swoją oraz nienarodzonego dziecka?

Recenzje

40

Sztampowy, niskobudżetowy horror stawiający na psychiczny terror kosztem makabry. Telewizyjne straszydło.


40

Autor zdjęć Joseph White w efektowny sposób operuje światłem, cieniem i kolorami, oblekając przestrzeń zgromadzenia złowieszczą aurą. Szkoda więc, że poza nią w "Zakonie" straszy głównie nuda.


30

Opresyjnej i wyzbytej umowności estetyki „Piły” ciąg dalszy - „Zakon Świętej Agaty” jest niespecjalnie krwawy, ale męczący i do bólu schematyczny już tak.


?

Tylko dla tych, co dalej tęsknią za "Piłami”.


?

"Zakon Świętej Agaty" nie jest filmem godnym polecenia. Zbyt długie sceny i marna gra aktorska czynią z niego horror, który jest zwyczajnie nudny, a po pojawieniu się napisów końcowych mamy wrażenie niewykorzystanego potencjału.


Proszę czekać…