Kobiety mafii 2 2019

2019

Big 9f09e8e7 ad70 4e47 a724 11af41974fad
51
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
4
Negatywne
3
  • Polska premiera 22 lut 2019 (2019-02-22)
  • Światowa premiera 28 lut 2019 (2019-02-28)
  • Gatunek Akcja
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Patryk Vega
  • Scenariusz Patryk Vega, Olaf Olszewski
  • Aktorzy Angie Cepeda, Agnieszka Dygant, Aleksandra Grabowska

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy maniakalna zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. W tym samym czasie poza granicami, w Maroko, Siekiera (Aleksandra Popławska) przeżywa burzliwy romans z Amirem (Otar Saralidze) – bojownikiem państwa islamskiego. Kiedy mężczyzna ginie w brawurowej akcji z udziałem komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski. Ma do wypełnienia śmiercionośny plan.

Recenzje

66

Kobiety mafii powróciły – jeszcze bardziej bezwzględne, wyrachowane i silne, łamiące największych twardzieli jak zapałki!


60

Wprawdzie daleko od artystycznych zapędów, ale wciąż na tyle blisko potrzeb masowych, żeby ten cały cyrk jeszcze trochę się kręcił.


60

Polskiemu kinu odskocznia w postaci filmów Vegi jest potrzebna, co pokazują sami widzowie, chodząc tłumnie na jego filmy.


60

"Kobiety mafii 2" to kawał rozrywki. Oglądając tę krwawą symfonię, gdzie Agnieszka Dygant szczerze się śmieje przewiercając kolana, bawiłem się znakomicie.


50

Towarzystwo ekranowych kobiet służy Patrykowi Vedze, który z pomocą charakternych gangsterek potrafi skupić się na tym, co robi najlepiej: masowej rozrywce, która wymaga od widza tylko (lub aż) jednego - wyłączenia myślenia.


40

Zdecydowanie dla "ultrasów" twórczości Patryka Vegi. A szkoda...


40

Prawie trzy godziny z reklamami w kinie mijają szybko i dość bezboleśnie – już choćby za to podwyższam ocenę o jedną gwiazdkę.


30

Poprzedni film Patryka Vegi, Plagi Breslau, stanowił koherentną całość z klarowną linią narracyjną oraz przejrzystą fabułą. Niestety, nie można tego powiedzieć o Kobietach mafii 2.


?

Jeśli nastawiacie się na dobre kino akcji z ciekawą historią, to może lepiej będzie zdecydować się na jakiś inny film, na przykład zagraniczny, a tych w repertuarach kin jest pod dostatkiem.


Proszę czekać…