Śmierć nadejdzie dziś 2 2019

Happy Death Day 2U 2019

Big c6646bd7 ab93 4e44 afa1 f5630871a63a
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
4
Negatywne
1
  • Polska premiera 01 mar 2019 (2019-03-01)
  • Światowa premiera 13 lut 2019 (2019-02-13)
  • Gatunek Horror, Komedia, Dramat, Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria Christopher Landon
  • Scenariusz Christopher Landon
  • Aktorzy Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine

Tym razem Tree (Jessica Rothe) odkrywa, że umieranie każdego dnia na nowo było znacznie łatwiejsze niż niebezpieczeństwa, które kryją się w zwykłym życiu.

Recenzje

70

Aż chciałoby się zaśpiewać: „Happy Death Day 2 U, Happy Death Day 2 U” w rytm melodii amerykańskiego „Sto Lat” dla scenarzysty i reżysera Christophera Landona. Niech dalej tworzy równie przyjemne filmy!


70

Jeśli już wsiadłeś do tego jeżdżącego wkoło ronda szalonego autobusu, zostań w nim nieco dłużej - inni pasażerowie mogą zadziwić cię pomysłowością.


70

Śmierć nadejdzie dziś 2 to lekka, komiczna i przyjemna rozrywka, jaka powinna usatysfakcjonować wielbicieli jedynki.


68

Jeżeli jesteście fanami Śmierć nadejdzie dziś, musicie zobaczyć dwójkę. Żeby przekonać się, jak z gracją i pomysłowo można umrzeć. Raz. Drugi. Trzeci…


60

Bardziej obyczajowa komedyjka sci-fi niż pomysłowy slasher. Liczyłem na trochę mniejsze odwrócenie proporcji pomiędzy jednym a drugim.


50

Świeżość była mocnym argumentem „jedynki”. Nieuchronność powtórzeń czy nadmiar slapstickowych chwytów w „dwójce” rozczaruje pewnie fanów oryginału – lecz nie tak znowu przesadnie.


50

Recykling ma się dobrze, parodia ze slapstickiem również, szkoda tylko, że tam, gdzie miał być "Krzyk", pojawił się "Straszny film".


50

Śmierć, która nadeszła tym razem, do pięt nie dorasta części pierwszej. Jako autonomiczny tytuł, film jest chaotyczny – oferujący więcej niż może spełnić.


40

Ma masę głupotek, nierówne tempo, zaczyna się dwa razy, zakończenie jest rozciągnięte do granic ludzkiej cierpliwości, a sam film wydaje się wtórny względem sympatycznego oryginału.


?

Film sprawia, że widz staje się znużony tematyką, dlatego tę odsłonę polecamy jedynie wielkim fanom pierwowzoru z 2017 roku. Reszta może się jedynie wynudzić, bez sympatii do naszych bohaterów.


Proszę czekać…