Alita: Battle Angel 2019

2019

Big baad1825 963b 4cff a969 a72ef4ad6dc4
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 14 lut 2019 (2019-02-14)
  • Światowa premiera 05 lut 2019 (2019-02-05)
  • Gatunek Sci-Fi, Akcja, Przygodowy, Romans, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Robert Rodriguez
  • Scenariusz James Cameron, Laeta Kalogridis
  • Aktorzy Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly

Film Roberta Rodrigueza, reżysera „Od zmierzchu do świtu” i „Sin City: Miasto grzechu”, wyprodukowany przez Camerona, twórcę „Titanica” i „Avatara”. W XXVI stuleciu kobieta-cyborg uratowana zostaje ze złomowiska przez naukowca, który przywraca ją do życia.

Recenzje

80

Rodriguez jako reżyser, Cameron jako producent zrobili monumentalne, dynamiczne, efektowne oraz porywające kino. I to jest po prostu fakt.


75

Uważam, że jest to film, który trzeba zobaczyć na dużym ekranie. Daje bardzo dużo rozrywki i zachwyca efektami specjalnymi.


70

Technologiczna nowoczesność gładko zamienia się w fantastyczność, znak rozpoznawczy sci-fi z lat 80. i 90. "Alita" nie tylko puszcza do tamtej staroświeckiej poetyki oko, ale w dużym stopniu stanowi jej bezpośrednie przedłużenie i kontynuację.


70

Alita: Battle Angel pomimo kilku niedoskonałości scenariuszowych dostarcza sporo rozrywki podczas seansu. No i wszystko wskazuje na to, że ten waleczny cyborg zostanie z nami na dłużej.


70

Reżyser takich filmów, jak Od zmierzchu do świtu czy Desperado wyszedł obronną ręką tworząc kino niezwykle widowiskowe i sprawiające dużo radochy z jego oglądania.


60

Produkcja wygląda fantastycznie, a niezwykle dynamiczne sceny walk potrafią skutecznie wywołać mimowolny uśmiech u każdego widza. Warto więc przymknąć jedno oko na fabułę, a drugim napawać się pięknem Cameronowych cudów.


50

"Alita: Battle Angel" to średniak, który dobrze się zaczyna, ale źle kończy. Wiele elementów tej produkcji może nie przypaść widzom do gustu, zwłaszcza charaktery postaci i rozwiązania fabularne.


50

Zagorzali miłośnicy cyberpunk zapewne chętnie się do kina wybiorą, muszę ich jednak uprzedzić, że opowieść jest niedomknięta i jakby zawieszona: główny superłajdak nie zostaje pokonany, nie wiadomo, co się dzieje w Zalum itd.


Proszę czekać…