Alita: Battle Angel 2019

2019

Big baad1825 963b 4cff a969 a72ef4ad6dc4
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 14 lut 2019 (2019-02-14)
  • Światowa premiera 05 lut 2019 (2019-02-05)
  • Gatunek Sci-Fi, Akcja, Przygodowy, Romans, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Robert Rodriguez
  • Scenariusz James Cameron, Laeta Kalogridis
  • Aktorzy Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly

Alita (Rosa Salazar) budzi się, nie wiedząc, kim jest w obcym jej świecie przyszłości. Trafia pod opiekę Ido (Christoph Waltz), empatycznego cyberfizyka, który wyczuwa, iż głęboko w rdzeniu tego porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej dziewczyny z niezwykłą przeszłością. Podczas gdy Alita poznaje swoje nowe życie oraz niebezpieczne ulice Miasta złomu, Ido próbuje chronić ją przed jej tajemniczą przeszłością. Natomiast jej nowy przyjaciel Hugo (Keean Johnson), który doskonale porusza się po mieście, chce pomóc jej odzyskać wspomnienia. Jednak dopiero gdy śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, rządzące miastem pod wodzą Vectora (Mahershala Ali), zaczynają ścigać Ido i Alitę, dziewczyna odkrywa wskazówkę dotyczącą jej przeszłości. Okazuje się, iż ukrywa w sobie niezwykłe zdolności do walki, które elity będą chciały za wszelką cenę ujarzmić. Jeśli uda jej się umknąć przed ich szponami, może być kluczem do ocalenia przyjaciół, rodziny i świata, który zdążyła już pokochać.

Recenzje

80

Rodriguez jako reżyser, Cameron jako producent zrobili monumentalne, dynamiczne, efektowne oraz porywające kino. I to jest po prostu fakt.


75

Uważam, że jest to film, który trzeba zobaczyć na dużym ekranie. Daje bardzo dużo rozrywki i zachwyca efektami specjalnymi.


70

Technologiczna nowoczesność gładko zamienia się w fantastyczność, znak rozpoznawczy sci-fi z lat 80. i 90. "Alita" nie tylko puszcza do tamtej staroświeckiej poetyki oko, ale w dużym stopniu stanowi jej bezpośrednie przedłużenie i kontynuację.


70

Alita: Battle Angel pomimo kilku niedoskonałości scenariuszowych dostarcza sporo rozrywki podczas seansu. No i wszystko wskazuje na to, że ten waleczny cyborg zostanie z nami na dłużej.


70

Reżyser takich filmów, jak Od zmierzchu do świtu czy Desperado wyszedł obronną ręką tworząc kino niezwykle widowiskowe i sprawiające dużo radochy z jego oglądania.


60

Produkcja wygląda fantastycznie, a niezwykle dynamiczne sceny walk potrafią skutecznie wywołać mimowolny uśmiech u każdego widza. Warto więc przymknąć jedno oko na fabułę, a drugim napawać się pięknem Cameronowych cudów.


50

"Alita: Battle Angel" to średniak, który dobrze się zaczyna, ale źle kończy. Wiele elementów tej produkcji może nie przypaść widzom do gustu, zwłaszcza charaktery postaci i rozwiązania fabularne.


50

Zagorzali miłośnicy cyberpunk zapewne chętnie się do kina wybiorą, muszę ich jednak uprzedzić, że opowieść jest niedomknięta i jakby zawieszona: główny superłajdak nie zostaje pokonany, nie wiadomo, co się dzieje w Zalum itd.


Proszę czekać…