Planeta Singli 3 2019

2019

Big 1acb82b8 4329 4711 a85f 5fd9cddc628e
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
6
Negatywne
0
  • Polska premiera 08 lut 2019 (2019-02-08)
  • Światowa premiera 14 lut 2019 (2019-02-14)
  • Gatunek Komedia, Romans
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Sam Akina, Michał Chaciński
  • Scenariusz Sam Akina, Jules Jones
  • Aktorzy Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Bogusław Linda

Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka.

Recenzje

80

Dajcie sobie szansę na najlepszą możliwą filmową rozrywkę, jaką obecnie jest w stanie zaoferować polskie kino.


70

Planeta Singli 3 znakomicie zamyka całą opowieść, pokazując że nie trzeba odcinać kuponów od dawnego sukcesu.


70

Nie pozostaje nic innego, jak dać szansę tej zgranej ekipie, która opowiedziała swoją bajeczkę o miłości. Może i banalną, ale przy tym szczerze uśmiechniętą.


70

"Planeta Singli 3" to kawał sympatycznej komedii. Chociaż fabuła jest prosta i pozbawiona wielkich zwrotów akcji, to jednak wszystko funkcjonuje tak jak trzeba oraz śmieszy.


70

Dość niespodziewanie trzecia „Planeta Singli” okazuje się być najlepszą z całej trylogii.


67

„Trójka” potrzebuje co prawda chwili, żeby się rozkręcić, nie potyka się jednak mimo paru, powiedzmy, odważniejszych żartów i ryzykownych pomysłów – w trakcie seansu zrozumiecie, o które chodzi.


65

Otóż planetarna seria udowadnia, że na niewdzięcznym polu polskiej komedii można zasiać ziarno, z którego da się zebrać plony raz i drugi, a każdorazowo towarzyszyć temu będą inne, ale jednakowo szczere emocje.


60

Trafionych gagów - podanych z wdziękiem i zachowaniem timingu - jest tu na szczęście znacznie więcej niż chybionych.


60

Akina i Chaciński wpisali się długą tradycję opowiadania o weselach, ewidentnie czerpiąc zarówno z pijackiego humoru Smarzowskiego, jak i wizyjnej wyobraźni Wyspiańskiego.


60

Mamy problem w Polsce z dobrym kinem obyczajowym, toteż trzeba oddać na duży plus nowej Planecie singli, że dotknąć ciekawych tematów nie tylko spróbowała, ale również na nich nie poległa.


60

Film ma sporą siłę oczarowania, ale nie ogłupiania.


60

Wyróżnia się na tle krajowej konkurencji gatunkowej i fani polskiej komedii romantycznej z pewnością będą zadowoleni z seansu.


50

Koniec końców opowieści wiejskiej z biografii Ani i Tomka to rzeczywiście wielki finał. Wszystko, co można sobie wyobrazić znajdziecie w tym właśnie filmie.


Proszę czekać…