Mia i biały lew 2018

Mia et le lion blanc 2018

Big e5b96f05 93af 4e94 9fa1 23d6fd96c60a
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 01 lut 2019 (2019-02-01)
  • Światowa premiera 21 paź 2018 (2018-10-21)
  • Gatunek Dramat, Przygodowy, Familijny
  • Kraj Francja, R. P. Afryki, Niemcy
  • Reżyseria Gilles de Maistre
  • Scenariusz William Davies
  • Aktorzy Daniah De Villiers, Mélanie Laurent, Langley Kirkwood

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

Recenzje

70

"Mia i biały lew" to staroszkolna opowieść o tym, że miarą człowieczeństwa jest przede wszystkim empatia. Naprawdę rzadki okaz.


50

Sama fabuła nie jest jakaś szczególnie nadzwyczajna i nawet w końcowym fragmencie, gdy rusza zdecydowanie do przodu, nie wykorzystuje się wszystkich potencjalnych możliwości – ani dramaturgicznych, ani komediowych.


40

Mia i biały lew to słaby film na ważny temat. Warto go obejrzeć, aby dowiedzieć się, w jak wielkim zagrożeniu są lwy we współczesnym świecie.


Proszę czekać…