Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 2019

2019

Big bad22373 9cda 4b56 b5e0 6c2519b1ab66
37
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
5
  • Polska premiera 25 sty 2019 (2019-01-25)
  • Światowa premiera 15 mar 2019 (2019-03-15)
  • Gatunek Komedia, Romans
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Kordian Piwowarski
  • Scenariusz Ilona Łepkowska
  • Aktorzy Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn

Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

Recenzje

60

Bez względu na to, co sądzicie o jedynce i Galimatiasie, spokojnie możecie iść do kina na Miszmasz i dobrze się bawić.


50

Niestety scenarzystka zapomniała, że "młodzi muszą po swojemu", nie dając Kordianowi Piwowarskiemu szansy na przemówienie własnym głosem.


40

Humor na słabym poziomie, kiepsko napisane i poprowadzone wątki i dużo skrótów w narracji. Produkcja broni się niektórymi kreacjami aktorskimi, ale to za mało.


30

Podobnych sentymentalnych trików twórcy nowego "Kogla" łapią się rozpaczliwie jeszcze nie raz, ale powtarzanych beznamiętnie i bez umiaru tekstów z poprzednich części nie da się już w pewnym momencie strawić.


30

Wszelkie elementy aktualizujące oryginalne perypetie oraz losy znanych nam postaci opierają się na chwytach zapatrzonych w późniejszych sezonach „Rancza” albo wyjęto je wprost z youtube'owych skeczy o konflikcie starego porządku (rodziców) z nowym...


30

Realizacyjnie "Miszmasz..." prezentuje poziom przeciętnej produkcji Telewizji Publicznej. Największe wątpliwości budzi jakość dźwięku i niedbały montaż, który tylko podkręca fabularny galimatias.


20

Brak gustu, brak smaku, brak humoru – taki jest obraz trzeciego "Kogla-mogla".


Proszę czekać…