Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru 2018

Astérix: Le secret de la potion magique 2018

Big f0e898e2 6b55 4204 bff5 28529ebf84d8
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 18 sty 2019 (2019-01-18)
  • Światowa premiera 05 gru 2018 (2018-12-05)
  • Gatunek Animowany, Familijny
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Alexandre Astier, Louis Clichy
  • Scenariusz Alexandre Astier
  • Aktorzy Christian Clavier, Guillaume Briat, Alex Lutz

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej musi jednak zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Gallów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i kapłana Demoniksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

Recenzje

80

Ulubieńcy z francuskiego komiksu powrócili w animacji, której historia nie bazuje na żadnym albumie. Na szczęście nie ma to żadnego wpływu na poziom rozrywki.


70

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru to film, na którym można się dobrze bawić, niezależnie od wieku. Produkcja wygrywa niegłupim humorem, pewnymi postaciami i rozwiązaniami fabularnymi.


70

Awanturnicza komedia, absurd i menhiry – magiczne rozwinięcie galijskiego uniwersum ma się znakomicie!


70

Tajemnica magicznego wywaru powinna w stu procentach zadowolić zarówno zagorzałych fanów serii, jak i młodszych widzów, którzy z Galem Asteriksem stykają się po raz pierwszy.


67

Seans przebiega bez większych zgrzytów, ale i zaskoczeń. Film idealnie wpisuje się w dzisiejsze trendy.


60

Asteriks i Obeliks spadają do roli postaci drugoplanowych, w gruncie rzeczy nie mają w filmie zbyt wiele konkretnej roboty. Ale można obejrzeć bez bólu, dzieci z pewnością nie powinny się nudzić, a wytrwały fan serii z pewnością odnotuje pewne ski...


60

"Tajemnica magicznego wywaru" ma dość wartkie tempo, które nie pozwala widzom się nudzić.


Proszę czekać…