Przedszkolanka 2018

The Kindergarten Teacher 2018

Big f7c6e3d1 5122 4c6b 8a50 93d799b4c76e
71
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 29 mar 2019 (2019-03-29)
  • Światowa premiera 19 sty 2018 (2018-01-19)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Sara Colangelo
  • Scenariusz Sara Colangelo
  • Aktorzy Maggie Gyllenhaal, Parker Sevak, Rosa Salazar

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

Recenzje

80

Będąc dramatem rodzinnym i psychologicznym, Sara Colangelo bezboleśnie wplotła w narrację sceny komediowe, liryczne oraz spowijającą całość melancholię.


80

Smutny utwór do jakiego ekstremum doprowadza rozczarowanie samym sobą. Ukryte pragnienia.


80

Colangelo znajduje doskonałą partnerkę w samej Gyllenhaal, która gra rolę życia i po raz kolejny potwierdza nieprawdopodobny dar portretowania zgnuśniałych kobiet na krawędzi rebelii.


70

Opowieść o pani z przedszkola, która rzuca się z całą mocą w ratowanie dla świata poetyckiego talentu jednego z jej podopiecznych jest dużo bardziej nieoczywista niż mogłoby się wydawać.


70

"Przedszkolanka" frapuje. Nieoczywiste kino o pogoni za marzeniami, ale też o narodzinach frustracji.


67

Mnie najbardziej podobała się niejednoznaczność filmu, ambiwalentny stosunek reżyserki do wykreowanej przez siebie postaci.


60

„Przedszkolanka” jest filmem nieoczywistym. Bo choć łatwo krytykować główną bohaterkę, o wiele trudniej nie docenić (w świetle finału) jej starań.


60

W filmie Colangelo sytuację ratuje genialna Maggie Gyllenhaal, ale w samej narracji brak niestety konkretnych reżyserskich decyzji.


Proszę czekać…