Chłopiec z burzy 2019

Storm Boy 2019

Big deeaa816 3da1 4c04 ae75 3a17ffd209df
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 18 sty 2019 (2019-01-18)
  • Światowa premiera 06 sty 2019 (2019-01-06)
  • Gatunek Dramat, Familijny, Przygodowy
  • Kraj Australia
  • Reżyseria Shawn Seet
  • Scenariusz Justin Monjo
  • Aktorzy Jai Courtney, Geoffrey Rush, David Gulpilil

Zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) stoi już u progu życiowych podsumowań. Powrót w rodzinne strony budzi w nim wspomnienia dziecięcych lat spędzonych z ojcem w małej chatce nad brzegiem oceanu. Michael opowiada ukochanej wnuczce Madeline niezwykłą historię swojej przyjaźni z małym pelikanem, którego jako kilkuletni chłopiec ocalił od śmierci. Były to najpiękniejsze lata jego życia, wypełnione przygodami u boku dzikiego przyjaciela, które nauczyły go najważniejszych prawd o życiu, przyjaźni, miłości, a także o potędze dzikiej przyrody. Dziś wracając do nich pamięcią, Michael zaczyna rozumieć, że nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest najcenniejszym dziedzictwem, które może przekazać Madeline.

Recenzje

70

"Chłopiec z burzy" przy całym swoim wizualnym uroku unika pułapki "turystycznej reklamy". Krajobrazy są tu nośnikiem historii, a nie tylko dodatkiem.


60

Chłopiec z burzy nie wprowadza żadnej rewolucji, lecz idzie dobrze utartymi ścieżkami kina familijnego. Może wzruszyć, może też wywołać uśmiech, ale niestety też w kilku momentach najzwyczajniej nudzi.


60

Nawet jeśli najnowsza wersja historii przyjaźni człowieka i ptaka nie zaznaczy się na mapie kina familijnego, bez względu na wiek i choćby po kilku dekadach od jej pierwszej adaptacji, warto łyknąć płynący z niej morał jak młody pelikan i odświeży...


50

Film Seeta, choć w scenach retrospekcji piękny, cierpi na nadmiar podejmowanych tematów oraz bezpośredniość przekazu.


Proszę czekać…