Diablo. Wyścig o wszystko 2018

2018

Big 5711b8af b106 4ba5 a29a 726f4595aa01
31
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
0
Negatywne
8
  • Polska premiera 18 sty 2019 (2019-01-18)
  • Światowa premiera 01 lut 2019 (2019-02-01)
  • Gatunek Akcja
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Michał Otłowski
  • Scenariusz Daniel Markowicz, Michał Otłowski
  • Aktorzy Tomasz Włosok, Karolina Szymczak, Cezary Pazura

Pasją Kuby są samochody, prędkość i ekstremalne wyścigi. Jego siostra Lena musi przejść bardzo kosztowną zagraniczną operację. Chcąc zdobyć potrzebne środki, chłopak postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Talent i brawurę młodego kierowcy zauważa Max – wpływowy gangster, który daje młodemu szansę zagrania o najwyższą stawkę. Proponuje mu udział w nielegalnym wyścigu, który niejeden kierowca przypłacił już kalectwem, a nawet życiem. Nagrodą jest tytuł „Diablo” i kilkaset tysięcy euro. Kuba decyduje się na udział i wkracza w niebezpieczny świat pełen wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów. Kuba poznaje Ewę – obdarzoną wyjątkową urodą zawodniczkę wyścigu. Wkrótce na jaw wychodzi prawdziwa tożsamość dziewczyny. Od tej pory udział w rajdzie nie będzie już jedynym zagrożeniem dla jego życia.

Recenzje

65

Jeśli możecie przymknąć oko na nadludzkie wyczyny Vina Diesla w Szybkich i Wściekłych, zróbcie to samo podczas tych niewielu przesadzonych scen w Diablo, a zapewniam, że będziecie się dobrze bawić.


40

Film zamiast gnać do przodu, nieoczekiwanie przechodzi na wsteczny i cofa się w rozwoju. Mimo wszystko, gorąco wierzę, że powstanie "Diablo 2", w którym działać będzie już wyłącznie turbodoładowanie.


35

Filmowe cacko Michała Otłowskiego do setki rozpędza się w trzy sekundy, bo właściwie tylko na tyle wystarcza paliwa. Później słychać już potężny huk spod maski unosi się gęsty dym, silnik odmawia posłuszeństwa a maszyna staje w szczerym polu.


30

Witajcie w świecie świrów, czyli mieli być polscy "Szybcy i wściekli", a otrzymaliśmy nową wersję "Młodych Wilków".


30

Polskiemu kinu i widzom jedno Diablo w zupełności wystarczy. Po co nas męczyć następnym?


30

Producenci są diablo pewni siebie, skoro w finale otwierają furtkę do kolejnej części. Myślę jednak, że zamiast planować od razu całą serię, mogli się skupić na nakręceniu jednego przyzwoitego filmu.


20

Wiele filmów o niczym naraz i na oparach.


17

Liczyliście na zapach palonej gumy, ryk silników i sporą dawkę adrenaliny? Niestety, zamiast polskich "Szybkich i wściekłych" dostajemy odgrzewane resztki z "Młodych wilków".


15

Polscy Szybcy i Wściekli? Szybcy tak, bo błyskawicznie odbierają nam nadzieję, że film będzie jakąkolwiek ciągłą strukturą nieprzepełnioną kliszami filmowymi. Wściekli też… widzowie.


Proszę czekać…