Ramen. Smak wspomnień 2018

Ramen Teh 2018

Big 11dcd77d c56d 436d 8065 6dd69d58ffd3
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
5
Negatywne
0
  • Polska premiera 11 sty 2019 (2019-01-11)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Singapur, Japonia, Francja
  • Reżyseria Eric Khoo
  • Scenariusz Fong Cheng Tan, Kim Hoh Wong
  • Aktorzy Takumi Saitoh, Seiko Matsuda, Tsuyoshi Ihara

Jeden z najmodniejszych miejskich posiłków jest jednym z bohaterów tego pokazywanego w programie tegorocznego Kina Kulinarnego w Berlinie filmu. Drugim bohaterem jest gotujący tę tradycyjną azjatycką zupę kucharz Masato, który po nagłej śmierci ojca, wyrusza do Singapuru, skąd pochodzi jego matka. Na miejscu odkrywa rodzinne sekrety oraz uczy się, że jedzenie nie tylko krzepi ciało, ale też duszę.

Recenzje

70

Gdzieś między tymi podróżami kulinarnymi głównego bohatera znajdziemy może własne odbicie.


60

Wyciszony, subtelny film Erica Khoo to fascynująca podróż przez zakamarki jednostkowej i narodowej pamięci, rejestracja prób uporania się z traumą osobistą i zbiorową, ale i portret rodziny, pozostającej wiernej tradycji kulinarnej.


60

Ramen. Smak wspomnień potrafi oglądać się za siebie i stworzyć utwór wspomnieniowy udowadniający, że przyszłość bez poznania przeszłości może być uporczywa i niespokojna.


60

Ramen. Smak wspomnień to prosta historia, ale podana w smakowity sposób, dzięki czemu ogląda się go dosyć przyjemnie, o ile w kinie nie pojawia się z pustym żołądkiem.


50

"Ramen. Smak wspomnień" ma być sentymentalny i jest. Ma wyciskać łzy i z pewnością jakąś wyciśnie. Khoo nie bawi się w niuanse. Film ma budować mosty między kulturami na rocznicę relacji między Singapurem a Japonią, więc do jednego gara wrzuca się...


45

Ramen. Smak wspomnień okazuje się nabazgranym pierwszym rysunkiem malutkiego synka, w którym tyle samo nieudanego postarania, co szczerej miłości. Taki to tylko na lodówce zawiesić.


?

Całość opowieści jest dość powolna, a film sprawia wrażenie niezwykle spokojnego, wręcz odprężającego, mimo kilku emocjonujących scen.


Proszę czekać…