Bumblebee 2018

2018

Big cfb3e61e e638 4661 91e0 464b204b5686
71
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
11
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 04 sty 2019 (2019-01-04)
  • Światowa premiera 03 gru 2018 (2018-12-03)
  • Gatunek Akcja, Sci-Fi, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Travis Knight
  • Aktorzy Hailee Steinfeld, Jorge Lendeborg Jr., John Cena

Rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż Bumblebee znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie (Hailee Steinfeld), dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Na wspomnianym złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Bumblebee. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że Bumblebee nie jest zwykłym żółtym „garbusem”.

Recenzje

80

Dzięki krótszemu metrażowi, charyzmatycznej głównej bohaterce i nostalgicznemu powrotowi do lat 80-tych, myślę, że może to być najlepszy film uniwersum Transformers od czasu pierwszej części z 2007.


80

„Bumblebee” to bardzo udane kino sensacyjne, na które zdecydowanie warto się wybrać do kina i głosując portfelem, pokazać, że na takie Transformersy czekaliśmy od początku.


60

Klasyczny „origin-movie”, który jest równie sympatyczny, co jego tytułowy bohater.


80

Wartka akcja, emocje, lekkość, humor i chwytająca za serducho historia to największe zalety obrazu Travisa Knighta.


70

Bumblebee jest przepełniony kliszami i oglądając mamy wrażenie, że widzieliśmy to już w co najmniej kilkudziesięciu filmach, jako całość działa i wzbudza emocje.


70

"Bumblebee" to bardzo dobry film o dzielnej i mądrej dziewczynie, walecznym choć zagubionym robocie i o tym, że wszyscy tęsknimy do popkultury lat osiemdziesiątych.


50

Zamiana szpanerskiego camaro na pociesznego volkswagena doskonale oddaje klimat tej filmowej transformacji - bardzo potrzebnej i z pewnością udanej.


75

To porządnie zrealizowane kino rozrywkowe - pełne ciepła, przystępne dla widzów w każdym wieku i nie obrażające ich inteligencji.


70

Oddanie Bumblebee w ręce Knighta okazało się strzałem w dziesiątkę. Reżyser, otoczony utalentowanymi współpracownikami, przywrócił serii o Transformerach autentyczne, ludzkie emocje.


67

Utrzymany w duchu Kina Nowej Przygody spin-off to najlepsze, co przydarzyło się Transformerom od dawna - jeśli nie kiedykolwiek.


70

Gdzieś pomiędzy iskrami, wybuchami, zgniataną blachą oraz rakietami wystrzeliwanymi z dział olbrzymich najeźdźców znajduje się dziewczynka na skuterze, która pragnie mieć przyjaciela.


70

To kino, które nie jest wykalkulowane, a z umiejętnościami twórczymi i uczuciem skonstruowane.


80

To swoisty feel good movie, po którym wychodzi się z uśmiechem z kina. Widowisko Knighta sprawiło, że znowu zacząłem wierzyć w serię o Transformersach.


Proszę czekać…