Bumblebee 2018

2018

Big cfb3e61e e638 4661 91e0 464b204b5686
71
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
11
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 04 sty 2019 (2019-01-04)
  • Światowa premiera 03 gru 2018 (2018-12-03)
  • Gatunek Akcja, Sci-Fi, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Travis Knight
  • Aktorzy Hailee Steinfeld, Jorge Lendeborg Jr., John Cena

Rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż Bumblebee znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie (Hailee Steinfeld), dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Na wspomnianym złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Bumblebee. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że Bumblebee nie jest zwykłym żółtym „garbusem”.

Recenzje

80

To swoisty feel good movie, po którym wychodzi się z uśmiechem z kina. Widowisko Knighta sprawiło, że znowu zacząłem wierzyć w serię o Transformersach.


80

Wartka akcja, emocje, lekkość, humor i chwytająca za serducho historia to największe zalety obrazu Travisa Knighta.


80

„Bumblebee” to bardzo udane kino sensacyjne, na które zdecydowanie warto się wybrać do kina i głosując portfelem, pokazać, że na takie Transformersy czekaliśmy od początku.


80

Dzięki krótszemu metrażowi, charyzmatycznej głównej bohaterce i nostalgicznemu powrotowi do lat 80-tych, myślę, że może to być najlepszy film uniwersum Transformers od czasu pierwszej części z 2007.


75

To porządnie zrealizowane kino rozrywkowe - pełne ciepła, przystępne dla widzów w każdym wieku i nie obrażające ich inteligencji.


70

To kino, które nie jest wykalkulowane, a z umiejętnościami twórczymi i uczuciem skonstruowane.


70

Gdzieś pomiędzy iskrami, wybuchami, zgniataną blachą oraz rakietami wystrzeliwanymi z dział olbrzymich najeźdźców znajduje się dziewczynka na skuterze, która pragnie mieć przyjaciela.


70

Oddanie Bumblebee w ręce Knighta okazało się strzałem w dziesiątkę. Reżyser, otoczony utalentowanymi współpracownikami, przywrócił serii o Transformerach autentyczne, ludzkie emocje.


70

"Bumblebee" to bardzo dobry film o dzielnej i mądrej dziewczynie, walecznym choć zagubionym robocie i o tym, że wszyscy tęsknimy do popkultury lat osiemdziesiątych.


70

Bumblebee jest przepełniony kliszami i oglądając mamy wrażenie, że widzieliśmy to już w co najmniej kilkudziesięciu filmach, jako całość działa i wzbudza emocje.


67

Utrzymany w duchu Kina Nowej Przygody spin-off to najlepsze, co przydarzyło się Transformerom od dawna - jeśli nie kiedykolwiek.


60

Klasyczny „origin-movie”, który jest równie sympatyczny, co jego tytułowy bohater.


50

Zamiana szpanerskiego camaro na pociesznego volkswagena doskonale oddaje klimat tej filmowej transformacji - bardzo potrzebnej i z pewnością udanej.


Proszę czekać…