Oni 2018

Loro 1 2018

Big 1e0a23fa 26b2 4514 968e 803606f01515
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
5
Negatywne
0
  • Polska premiera 28 gru 2018 (2018-12-28)
  • Światowa premiera 24 kwi 2018 (2018-04-24)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat
  • Kraj Włochy, Francja
  • Reżyseria Paolo Sorrentino
  • Scenariusz Umberto Contarello
  • Aktorzy Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio

Bohaterem filmu jest Silvio Berlusconi, miliarder, skandalista, potentat przemysłu medialnego i wieloletni premier Włoch znany ze swojego ekscentrycznego stylu życia i słabości do rozpustnych przyjęć, które świat poznał pod nazwą "bunga bunga".

Recenzje

85

Oni to pulsujący, z wielką wyobraźnią, inteligentnym humorem, a nawet kpiną pamflet na sybarytyzm. Nie brakuje mu refleksji. Brakuje natomiast bohaterom.


80

Sorrentino, jak we wszystkich swoich dziełach najlepszy jest w tych scenach, w których pada jak najmniej słów, gdy ufa obrazowi i atmosferze. 


75

Oni nie robią rachunku sumienia, bo o sumieniu dawno zapomnieli, a do czasów ekscytującej finansowej niewypłacalności tęsknią bardziej niż własnych willi i pięćdziesięciometrowych basenów.


70

„Oni” nie jest opowieścią biograficzną – to raczej smutne spojrzenie na współczesny świat włoskiej polityki (o czym świadczy choćby sam tytuł), czy nawet szerzej – na obecną sytuację społeczną w tym kraju.


67

Twórca "Wielkiego piękna" maluje fantazyjny, groteskowy portret Silvio Berlusconiego.


60

Reżyser Młodości poniósł tym razem porażkę, ponieważ nie zrozumiał, że rzeczywistości nie zawsze warto przeciwstawiać zmyślenie, zwłaszcza wtedy, kiedy przeciwnikiem jest doświadczony kłamca.


60

Brutalnie pocięte widowisko, które jednak nadal jest autorskim głosem świetnego reżysera.


60

Paolo Sorrentino po raz kolejny tworzy pełen gorzkiej refleksji film w rytm popowych szlagierów. Choć tym razem wyszło mu niestety nieco gorzej niż zwykle, nadal to dzieło, które trzeba zobaczyć.


50

Silvio Berlusconi jest wciąż interesujący jako zjawisko polityczne, ponieważ jako przywódca państwa zachowywał się po prostu bezwstydnie. Ten rodzaj wulgarnego zachowania odziedziczył po nim Paolo Sorrentino. Lista przewinień nie będzie wcale krótka.


50

To poprawnie zrealizowana produkcja z fantastyczną kreacją Toniego Servilla jednak niepozbawiona błędów, szczególnie w warstwie narracyjnej. Szczerze mówiąc, liczyłem na o wiele więcej.


Proszę czekać…