Spider-Man Uniwersum 2018

Spider-Man: Into the Spider-Verse 2018

Big b240627a 0195 4eed 99d9 1efd713cfe6e
88
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
13
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 25 gru 2018 (2018-12-25)
  • Światowa premiera 06 gru 2018 (2018-12-06)
  • Gatunek Animowany, Akcja, Familijny, Sci-Fi, Komedia, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Bob Persichetti, Peter Ramsey
  • Scenariusz Rodney Rothman
  • Aktorzy Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld

„Spider-Man: Uniwersum” przedstawia przygody nastolatka z Brooklynu - Milesa Moralesa, który właśnie przeniósł się do prywatnej szkoły na Manhattanie i próbuje się odnaleźć w nowym środowisku. Jego życie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy zostaje ukąszony przez radioaktywnego pająka i uzyskuje Spider-Moce... Tymczasem arcyłotr, Kingpin, otwiera portal do alternatywnych Spider-Versów, przez który obcy Spider-Meni przedostają się w okolice Brooklynu.

Recenzje

100

Dałem się ponieść, wyniosło mnie w stratosferę, oniemiałem. Wciąż zbieram się do kupy, ciągle pamiętając, że kuzyn za dzieciaka nazywał mnie Peterem Parkerem.


95

Animowany Pająk to uczta dla oczu i hołd dla mitologii Spider-Mana. Dzieło intrygujące swoją warstwą wizualną i chwytające za serce przynajmniej 10 razy w trakcie całego seansu.


90

Nikt chyba nie spodziewał się po tej produkcji tak wysokiego poziomu. Spider-Man Uniwersum wysuwa się na prowadzenie w wyścigu o Oscara dla najlepszej animacji.


90

„Spider-Man Uniwersum” to pozycja absolutnie rewelacyjna, którą po prostu trzeba zobaczyć, bo to nie tylko najlepszy film o Spider-Manie w historii, ale też totalny top wszystkich filmów superbohaterskich ostatnich lat.


90

Spider-Man Uniwersum to najlepszy film o człowieku pająku od lat. Jest genialny i zdecydowanie dla każdego!


90

Siłą tej produkcji są właśnie wybory producenckie – niecyniczne, nietrzymające reżyserów oraz scenarzystów na smyczy, a przede wszystkim wyróźniające się tonem oraz wyglądem.


90

Widziałem już wiele animacji o Pajączku, ale oprócz tej z lat 90. żadna nie wzbudziła u mnie sympatii. Do dziś. Spider-Man Uniwersum to świetna animacja ze świata Marvela, do której z przyjemnością będę wracać nie raz.


90

Czemu nie doskonałe? Ano bo trwało zbyt krótko… Ale spokojnie, niedługo lecę do kina na kolejny seans. I wiesz co? Lepiej zrób tak samo. Jeśli kończyć rok w kinie, to tylko w takim stylu.


85

Wyważony hołd złożony popkulturze, w tym zmarłemu niedawno Stanowi Lee. Humor bawi do łez, te czasem smakują goryczą, ponieważ dramat i tragedia drażnią kanaliki łzowe skuteczniej od cebuli.


83

Świetna animacja. Jedna z ciekawszych i bardziej przewrotnych opowieści nie tylko o Człowieku-Pająku, ale w ogóle wśród produkcji z komiksowym rodowodem.


80

Podtytuł równie dobrze mógłby brzmieć "Uniwersalny". Bo film Persichettiego, Ramseya i Rothmana - jak żaden poprzedni - dokopuje się do sedna Spider-Mana i pozwala zrozumieć, dlaczego to on jest najpopularniejszym superbohaterem


80

Polecam czekać do samego końca na scenę po napisach! A cameo Stana Lee i dedykowanie mu filmu - coś mi wpadło do oka.


80

Wygląda, jakby trafił do naszego świata z jakiegoś zupełnie innego, lepszego wymiaru.


Proszę czekać…