Zabójcze maszyny 2018

Mortal Engines 2018

Big 12b48fae 6b5e 4c44 af55 f0e1a05cc98b
52
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
5
Negatywne
2
  • Polska premiera 07 gru 2018 (2018-12-07)
  • Światowa premiera 05 gru 2018 (2018-12-05)
  • Gatunek Sci-Fi, Akcja, Przygodowy, Thriller
  • Kraj Nowa Zelandia, USA
  • Reżyseria Christian Rivers
  • Scenariusz Fran Walsh, Philippa Boyens
  • Aktorzy Hera Hilmar, Hugo Weaving, Jihae

Cywilizacja człowieka została zniszczona przez kataklizm. Tysiące lat potem ludzkość dostosowała się do nowych warunków. Gigantyczne miasta przemieszczają się po Ziemi, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy (Robert Sheehan), pochodzący z przedmieść miasta trakcyjnego – Londynu, walczy o przetrwanie. Na swojej drodze spotyka niebezpieczną uciekinierkę Hester Shaw (Hera Hilmar). Dwa przeciwieństwa, których drogi nigdy nie powinny były się przeciąć, tworzą nieprawdopodobny sojusz. Sojusz, który ma zmienić bieg przyszłości.

Recenzje

60

Zabójcze maszyny dużo nam obiecywały, ale oprócz znakomitej strony wizualnej nie dostajemy nic nowego. Jest to opowieść, jakich pełno.


60

Poprawna, rzetelna, sporych rozmiarów realizacja. Coś, co korzystając z udeptanych ścieżek, wzorców i archetypów niewykluczone, że u młodszej publiczności znajdzie szacunek, uznanie oraz popularność.


60

Zabójcze maszyny nie są kinematograficznym kołem tortur, jak można przeczytać w wielu recenzjach.


55

Zabójcze maszyny może spotkać jednak los Złotego kompasu, którego przyszłość przekreśliły słabe wyniki finansowe. Zamiast budzić respekt i podziw, film stać się może niczym trakcyjne miasto Londyn – potworem, którego każdy chce uniknąć.


50

Zapierające dech w piersiach widoki toną w przeciętności i banalności tej historyjki zerżniętej z „Gwiezdnych wojen”.


40

Wykreowany na ekranie świat może się podobać, ale zdecydowanie za mało w nim inteligentnych form życia. Chyba że całość potraktujemy z bardzo, ale to bardzo dużym przymrużeniem oka. A najlepiej obojga oczu.


40

Zanim dojdzie do jakże przewidywalnej kulminacji, "Zabójcze maszyny" zdążą już zmęczyć usilnym popychaniem akcji do przodu i kreowaniem zupełnie nieangażujących konfliktów.


?

W kłębach przewidywalności można się dobrze bawić, ponieważ „Zabójcze maszyny” to mimo wszystko całkiem przyjemna rozrywka w dość nietypowej stylistyce.


Proszę czekać…